Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

Robert z Wawy, 10 lat temu
Silnik 2.3 Kompressor 197KM 145kW
Rok produkcji 2001
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.3 Kompressor 197KM 145kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : nagłośnienie BOSE- gra wyśmienicie pomimo 12 lat. Jeżeli będziecie mieć możliwość kupienia auta z tą instalacją Audio- nie wahajcie się. Zaskoczył mnie również wysoki komfort podróżowania, pomimo pół kubełkowych foteli. Duże trasy robi się bez wyraźnych oznak zmęczenia
samochód daje radość z jeżdżenia. Wygląda ponad czasowo a bardzo mała awaryjność nie psuje mojej oceny
idealny do tego auta- 2.0 nie opłacają się i palą niewiele mniej a mocniejsze są dla bardzo świadomych użytkowników
chodzi płynnie, żadnych problemów z wybieraniem biegów- pomimo 12 lat samochodu
prowadzi się pewni, ma niewiarygodnie mały promień skrętu który bardzo się przydaje w miastach. Przy dużych prędkościach prowadzi się jak gokart. Trzeba pamiętać o tylnym napędzie w zimie i deszczu :P
nieduża szyba z tyłu, małe lusterka. Jedyna rada- kłaść zagłówki. Fajnie, że robi się to przyciskiem i nie trzeba wchodzić do tyłu :)
brakuje miejsca na napoje ale ilość schowków jest wystarczająca. Dzięki przeniesieniu hamulca ręcznego w pedał, mamy dodatkowe miejsce na różne drobiazgi- ja trzymam tam łącznik do gazu :)
działa sprawnie ale widziałem lepsze
z przodu idealnie. Sam mam 190 cm wzrostu i czuje się w nim komfortowo. Z tyłu gorzej ale to auto sportowe więc nie można narzekać. Głowa mi się z tyłu mieści ;)
z uwagi na mega ładne szyby bez ramek z przodu, troche słychać szum powietrza powyżej 160 km/h
dzięki instalacj gazoweji ESGI koszt utrzymania jest akceptowalny. Gorzej z naprawami mechaniki i elektryki- trzeba liczyć się z wydatkami.
nie ma równie dobrego, szybkiego i komfortowego samochodu w tej cenie. BMW mają gorsze silniki w tej pojemności, podobnie audi
nieszczelność korka od płynu chłodniczego- 50 zł i holowanie na koszt ubezpieczyciela :)
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Kompressor 197KM 145kW [l/100km]