Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

Maciek, 5 lat temu
Silnik 2.3 Kompressor 197KM 145kW
Rok produkcji 2000
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.3 Kompressor 197KM 145kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Ładnie się prezentuje z szarą, skórzana tapicerką.
Auto o ładnej, nie starzejącej się linii. Wygodne poczas długich przejazdów. Z pewnością nie jest to auto sportowe, ale potrafiące takowe czasami udawać :). Z dużym apetytem na paliwo przy dynamicznej jeździe. Przyjemne w prowadzeniu, jednak nie dające poczucia pewności podczas szybkiej jazdy w zakrętach. Auto warte rozważenia.
197km mocy nie zwala z nóg, ale sprint trochę ponad 8 sek do 100 przy aucie tej masy i roczniku też nie jest najgorszy. Przyjemny dźwięk spręzarki po załączeniu.
Troche zbyt duże opóźnienie pomiedzy wciśnięciem pedału gazu a redukcją biegu. Można iść na kawę i ciastko w międzyczasie. Jak już mówiłem, auto z pewnością nie jest sportowe.
Jak dla mnie zbyt miękkie, pływa w zakrętach. Mało precyzyjny.
Niestety trzeba uważać na rdzę. Drzwi przy zamkniętych szybach zamykają się z oporem. Trzeba naprawde machnąć nimi. Przy otwartych szybach nie ma tego problemu. Rozumiem, że to przez brak ramek na szyby.
Przód O.K., tył gorzej, ale są czujniki parkowania.
Według mnie wszystko na swoim miejscu.
Nie wiem, czy to mój egzemplarz jest specyficzny, ale nawiew jest zbyt słaby. Fotele nagrzewają sie błyskawicznie.
Jak na coupe nie jest źle. Za kierownicą wystarczająco miejsca (mam 182cm), po stronie pasażera z kimś za plecami już jest gorzej, nóg nie wyprostuję. Z tyłu nie jechałem. Jednakże miejsca wystarcza na fotelik i córka (4 lata) wydaję sie być zadowolona. Trochę trudne jest wsiadanie czy tez umieszczanie dziecka w foteliku, ale tego akurat byłem świadom przy zakupie auta.
Brak ramek w drzwiach sprawia, że słychać wiatr od strony drzwi.
Za krótko posiadam auto by być obiektywnym. Na razie O.K.
Nie drogie w zakupie, ale dobrze wyposażone.
skrzypiące szyby podczas podnoszenia, tylna popielniczka opada po zamknięciu, lampka schowka na rękawiczki nie działa (żarówka wymieniona i ciągle nie działa), jedna z dysz od spryskiwaczy reflektorów wypadła
Dałem 5, ale zbyt krótko posiadam auto by się wypowiadać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Kompressor 197KM 145kW [l/100km]

10,1