Ocena kierowcy - Mercedes CLK W209 Coupe C209

Jacoo, ponad rok temu
Silnik 2.6 V6 (240) 170KM 125kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes CLK W209 Coupe C209 2.6 V6 (240) 170KM 125kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Bardzo wygodne autko dla 2 osób. Świetna opływowa linia nadwozia. Jeżdżąc tym autem można odnieść wrażenie, że poprzez podajniki pasów, opuszczane wszystkie cztery szyby, brak ramek drzwi i słupków B auto nawiązuje do kultowych modeli mercedesa np. takich jak C126 (taki też posiadam).
Silnik 2,6 nie jest to demon prędkości a wręcz przeciwnie - dziadkowóz, ale za to pancerny i bezobsługowy, wystarczy tylko wymieniać olej na czas. Na plus świetny dźwięk v6. W moim przypadku spalanie LPG przy jeździe na trasie do 110 km/h to 10l Nie jest to odczyt z licznika tylko po 100 km tankowałem do pełna. Miasto 15.
Bezawaryjny, mół ;)
Prowadzi się dobrze a jazda jest w miarę komfortowa (jak to w mercedesie na wielowachaczowym zawieszeniu), według VINu mój ma dodatkowo sportowe zawieszenie.
Ogólnie do najbardziej odpornych na rdzę nie należy, ale jak dbasz tak masz (wszelkie ogniska korozji trzeba likwidować na bieżąco).
Widoczność w dzień jest dobra. W aucie siedzi się dość nisko i jadąc po zmroku mam wrażenie, że wszystkie samochody jadące z naprzeciwka mnie oślepiają.
Wszystko działa jak należy.
Z przodu sporo miejsca, z tyłu jak to w 4 osobowym coupe, ale tragedii nie ma. Po złożeniu siedzeń zdarzało mi się przewozić 2 rowery.
Przez brak ramek drzwi nie jest może najcichszy, ale nawet po kilkuset kilometrach w trasie ten chałas nie jest uciążliwy.
Mam jeszcze dwa mercedesy (W221i C126) i ten jest najtańszy w utrzymaniu.
Uszkodzenia maty fotela (co za tym idzie wkurzająca kontrolka SRS, która non stop się pali) jest standardowa usterka w tym modelu.
U mnie od 5 lat, nic poważnego się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 (240) 170KM 125kW [l/100km]

13,0