Ocena kierowcy - Mercedes GLC C253 SUV

Mario 1971, 7 lat temu
Silnik 2.1 220 d 170KM 125kW
Rok produkcji 2016
Mercedes GLC C253 SUV 2.1 220 d 170KM 125kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pneumatyczne zawieszenie jest super. Bardzo dobry 9 stopniowy automat.
Autem jeżdzę od dwóch miesięcy. 170 KM + chip mansory podnoszący moc do 207 KM i 460 Nm zamontowany u dealera mercedesa.
Po zamontowaniu chipa ( cztery wizyty u dealera w celu ustawienia właściwej ścieżki oprogramowania) całkiem przyzwoicie przyspiesza na trybie sport+.
W trybie comfort zmienia każdy bieg po dojściu do 2000 obrotów. Przy 120 km/h mamy 9 bieg i 1600 obrotów. W trybie sport+ przeciąga bieg do 4000 obrotów i jest pamiętając o wzmocnieniom chipem bardzo dynamiczny. Można oczywiście zmieniać biegi łopatkami- wyposażenie AMG.
Czasami wydaje mi się, jakby chciał mnie wynieść na szybkim zakręcie - takie wrażenie jakby był lekko przyciężki. Tiguan był lepszy w tym konkretnym zadaniu.
Poduszki pneumatyczne to super sprawa! Mega komfort nawet przy kołach 20". Wygłuszające szyby atermiczne dobrze tłumią zewnętrzny hałas. Fotele bardzo wygodne.
Widoczność bardzo dobra do przodu i tylu ( widoczność 360 stopni z czterech kamer w tym ta z tyłu automatycznie chowana). Boczne słupki trochę za szerokie. Lusterka boczne wystarczająco duże.
Wentylacja działa szybko i sprawnie. Ogrzewania foteli jeszcze nie sprawdzałem. Brakuje mi wentylowanych foteli- niestety dod. 12 000 pln przekraczało planowany budżet
Z przodu bardzo dużo miejsca w porównaniu do tiguana. Z tyłu także sporo luzu na kolana a mam 183 cm wzrostu.
Podwójne szyby i ogólne dobre wygłuszenie powodują, że znajomi myślą, iż jadą benzyniakiem a nie dieslem. Do 160 km/h można swobodnie prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu.
Jeszcze nie miałem przeglądu, więc się nie wypowiadam w tym temacie. Średnie spalanie na razie wyższe jak tiguanie.
Wersja w pakiecie AMG zewnętrznym i wewnętrznym, poduszki pneumatyczne, felgi 20", drewno, podgrzewane fotele i wiele innych dodatków za 230 000 pln po 13% rabacie od dealera to dobry stosunek jakości do ceny. Duży minus za wolno działający panel sterowania i samego touchpada. Niestety na wybojach raz po raz słychać trzeszczące plastiki - obudowa zegarów. Drzwiami trzeba mocniej trzasnąć, by się zamknęły ( sprawdziłem, wszystkie tak samo się zamykają).
Do regulacji w trzy dni po odbiorze zawiasy od tylnej klapy bagażowej, która wydawała tubalny odgłos na nierównościach. Czekam też drugi miesiąc na wymianę bocznej szyby od pasażera, która ma poziomą skazę i lekko zniekształca obraz.
Na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 220 d 170KM 125kW [l/100km]