Ocena kierowcy - Mercedes GLK Off-roader

Marcin, 3 lata temu
Silnik 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Rok produkcji 2010
Mercedes GLK Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW 2010-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy : Hamulce mogłyby myć mocniejsze
Spalanie i bagażnik to jego jedyne wady. Co do spalania to stałe 4x4 + Suv+ automat + V6 = swoje musi wciągnąć, ale da się przyzwyczaić a przede wszystkim - naprawde warto. Po krakowie pali mi 11,7 jezdzac dynamicznie i stojąc w korkach. Odnośnie bagażnika to 450 litrów jak dla mnie wystarcza na co dzień, na narty i duże wycieczki mam Boxa na dach i po problemie. Autko jest bezawaryjne, bardzo szybkie, napędy działają wspaniale, automat jest bardzo płynny aczkolwiek przy mocnym depnięciu trzeba chwilę poczekać po czym fajnie wbija w fotel. Mam wersję z drewnem i jasnymi skórami, wygląda to pięknie. Spasowanie elementów wzorowe. Wyciszenie jest naprawdę dobre, przy 140 km/h normalnie się rozmawia, ale że lubię mieć idealną ciszę to niedługo wygłuszę nadkola i drzwi. Zawieszenie jest zestrojone sztywno i sprężyście, mogłoby być bardziej miękkie ale dzięki niemu jezdzi się nim jak sportową osobówką. Polecam to autko wszystkim niezdecydowanym.
Bardzo fajna kultura pracy V6, świetnie przyspiesza, silniki te uchodzą za bezawaryjne, w razie czego jest do nich sporo części, które nie są przesadnie drogie. Spalanie średnie w mieście 11,5 a na trasie 9,5. Jak na 1800kg moc tego silnika jest rewelacyjna.
Bardzo płynnie przerzuca biegi, zwłaszcza w trybie C (comfort). Przy wciśnięciu pedału na maxa trzeba poczekać ok 1 sekundę i samochód katapultuje do przodu. Bardzo przyjemnie się jezdzi.
Sztywno i sprężyście zestrojony. Mógłby być trochę bardziej miękki, ale za to na zakrętach auto nie wychyla się (jak inne suvy).
Gruby lakier, nie ma żadnych problemów. Pomimo, iż samochod ma 11 lat to jest zdrowiutki jak nowy.
Do tyłu widoczność jest kiepskawa, na boki też, bo słupki A , B i C są grube (jak to w mercedesie). Patrząc na wprost jest okej bo szyba czołowa jest spora i szyby boczne są duże. Szyba przednia ma fajny charakter, wydaje się być taką szybą z terenówki.
Wsyzstko super, nie ma się do czego doczepić. No może jedynie do bagażnika, który mógłby być większy. Na co dzien spokojnie wystarcza, ale na narty czy długie wyprawy zabieram Boxa dachowego, który rozwiązuje problem. Bagażnik i spalanie to moim zdaniem jedyne dwie wady tego autka.
Jest dobrze, V6 szybko się na nagrzewa.
Autko na 4 osoby jest komfortowe. Przy 5 osobie to tak jak w większości aut - trzeba by się z tyłu gnieść.
Wyciszenie jak na Suva jest bardzo dobre. Przy prędkości 140km/h normalnie się rozmawia. Wyciszenie jest dla mnie bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie auta i nie kupiłbym głośnego aczkolwiek zamierzam jeszczego dodatkowo wygłuszyć, żeby mieć jak w Rolls Royce'ie.
Ceny na poziomie klasy C więc jest okej. Trzeba trochę więcej płacić za paliwko na ale V6 musi swoje wciągnąć. Za to radość z jazdy gwarantowana.
Autko mogłoby być trochę tańsze aczkolwiek jakościowo nie ma się do czego doczepić.
Jest wzorowo, nie ma tu nieprzyjemnych niespodzianek.
Nie miałem jeszcze zadnych powaznych awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW [l/100km]

9,5