Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 (26) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_ryszard
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Siada mi elektronika albo szwankuje cała wkładka zamku. Nie mogę otworzyć tylnej klapy, a jak już otworzę tylną, to przy zamkniętych pozostałych drzwiach. Świadczyć to może o awarii centralnego zamka. Z drugiej strony kluczyk do zamka nie chce wejść do końca, nie można nim przekręcać, co świadczyłoby o wadliwym zamku. ;) To typowe usterki dla tego modelu, pada immobiliser, układ sterujący, centralny zamek. Poza tym nie działająca tylna...
~Jacek
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Regulator dmuchawy to zdaniem forum częsta usterka. Do usunięcia za kilka złotych gdy wlutowujesz sam opornik, lub kilkadziesiąt jeśli wymieniasz cały moduł. Sposób demontażu jest opisany na forum. Znaczna część mechaników powie że trzeba wykonywać kokpit, ale nie dajcie się na to nabrać. W wersji poliftowej w prosty sposób wymienia się żarówki reflektorów, tu opinia jest odziedziczona po wersji przed litrowej. Uwieżcie silnika też nie trzeba...
~sebastian_sz@NOSPAMpoczta.onet.pl
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Raz poszły jednocześnie obie żarówki od świateł mijania, wymiana jest nie jest specjalnie trudna jak się wie co i jak odkręcić. Przednie drzwi pasażera zamykają się gorzej, niż pozostałe. Trochę trzeszczą tylne fotele (mechanizm wyjmowania), w przednich tylko lekko trzeszczy skórzana tapicerka. Trochę skrzypią też plastiki. Skrzypiała też sprężyna tylnego zawieszenia, ale trochę smaru i po kłopocie.
~Bartosz
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Przez pięć lat eksploatacji samochodu wymieniłem zespolony włącznik wycieraczek kierunkowskazów. ( samoczynnie włączające się światła drogowe przy włączaniu kierunkowskazu). Oraz czujnik zamknięcia drzwi od strony kierowcy. (samoczynnie włączające się światło w kabinie w czasie jazdy) Poza tym zwykłe rzeczy eksploatacyjne Akumulator, tarcze klocki, filtry, oleje, itp.
~mike
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
ciągle coś się psuło a to światła, a to jakieś przłącznika, a to elektryka - raz działał centralny innym razem nie. a to fotel się popsuł a to zerwała się linka od klapy silnika, a to szyba nie opuszczała się nagle, a to szyberdach się zaciął, półka z tyłu się popsuła - wiecznie coś. miałem wrażenie że ciągle coś się psuje. jak na 2 lata to sporo tych drobiazgów.
~niki129
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
No i tutaj zaczynają się problemy. Auto nie jest wzorem niezawodności. Notorycznie odmawia współpracy manetka przy kierownicy (Samoczynne włączanie się świateł drogowych), Nie trwałe przednie i tylne zawieszenie, nie trwałe plastiki użyte do wykończenie wnętrza (Skrzypią i wycierają się).
~kris kross
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
fatalnie, źle, brak określeń, 2xzawiasy w przednich drzwiach, 2xsprężyny w zawieszeniu, wycieraczka tylnej szyby, CD przestalo dzialać, przepalone żarówki w konsoli, czujnik polożenia pedalu gazu,wymiana calego szyberdachu (2000zl), pękanie notoryczne rury powietrza przy silniku itd.
~NIKI
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Auto posiadam dosyć krótko i nic mi się nie zdarzyło jak na razie... Ale dokładnie wiem co do tej pory poprzedni właściciel robił przy nim. Wymieniony zamek od bagażnika, urwana wajcha od podnoszenia siedzenia kierowcy, wymieniona rolka paska klinowego i to wszystko (59 tys.)
~Bzyko
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Skrzypią plastiki kiepskiej jakości, co 20-30tyś wymiana łączników stabilizatora, raz pękła sprężyna w zawieszeniu, wymienione zostało jedno łożysko koła przedniego, po 110000tyś przednie amortyzatory, poza tym brak

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~www.vaneessaaol.com
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
to jest roznie mnie denerwuje skrzypienie deski rozdzielczej i otwieranych szyb,w modelach do 2000r siadaja tylne wahacze,a stabilizatory z przodu to normalka,wskaznik poziomu paliwa jest chyba nie do naprawienia