Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 (24) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ja
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Niestety, auto naszpikowane jest elektroniką, co powoduje duże ryzyko awarii i unieruchomienia auta. Do tego nie każdy mechanik chce/potrafi naprawić to auto. Zły dostęp do elementów silnika powoduje, że sporo napraw wymaga opuszczenia silnika. Zakup używanego egzemplarza np. 10-cio letniego, jest dość ryzykowny.
~40-LATEK
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Spalił się alternator bo podobno jest w tym modelu narażony na zachlapanie wodą z kałuż. Odkręciły się zaciski hamulcowe przez co stukały jak drążki. Jakaś nieszczelność w elektronice ABS-u, bo mokre dni czasem hamowal mi pulsacyjnie w czasie jazdy i gubił wspomaganie, a na desce wyświetlał większość kontrolek.
~Piotr G.
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
W pierwszym roku (kupiłem nowy) Alternator i paski przeniesienia napędu, w drugim znów alternator i wyłąćznik zespolony. W trzecim pół zawieszenia do wymiany, łożyska kół i rolek, coś z elektroniką. Żona nie znała "dnia a ni godziny" kiedy auto odmówi współpracy. DRAMAT !!! W ręku została też wajcha od podnoszenia siedzenia.
~Bartosz
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Najsłabszym punktem jest zawieszenie. Wymieniłem sprężyny tylnego zawieszenia, łącznik stabilizatora. Teraz zauważyłem że z przedni amortyzator trochę się poci więc niedługo przyjdzie na niego czas. A padł czujnik ABS przy pedale hamulca to na tyle.
~Bzyko
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
raz zatarła się jdna z rolek prowadzących paska i pasek spadł (naprawa 300zł), raz pękło koło pasowe (500zł +700zł wymiana), raz uległ zapowierzeniu układ automatycznego sprzęgła do serwisu dojechałem używając biegów 2 i 4 (naprawa 500zł) i to by było na tyle
~kris kross
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
8 razy na lawecie, w 1 roku cewki zaplonowe, w 2 roku modul silnika(bagatela 9500), potem skrzynia biegów(totalne luzy i lożyska do wymiany-żeby to naprawić należy wyjąć caly silnik!), rolki napinacza, 4x wymiana alternatora ! I jeszcze parę rzeczy.
~MMB
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Całkowicie brak. Auto naprawdę bezawaryjne, silnik niewysilony, wydaje się jakby pochodził jeszcze ze starych, \"dobrych\" dobrych czasów Mercedesa.
~mike
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
zawieszenie do wymiany, rozrusznik i sprzęgło do wymiany, coś nie tak z wtryskiem i sonda lamda no i wiecznie szwankująca elektryka.
~rycho
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
prawie 9 lat i 133 tys. przejechane po naszych drogach praktycznie bez usterek swiadczy pozytywnie o tej marce.

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~niki129
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Padła maglownica na grubo przed tym jak na liczniku ukazało się symboliczne 100tys. km ....