Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.6 102KM 75kW 1997-2004 (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_ryszard
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Układ jezdny będzie zależeć od preferencji kierowcy. Mi on zupełnie nie odpowiada. Bardzo sztywno zestrojone zawieszenie, każda dziura, nierówność, wybój, koleina przekłada się na czucie w kabinie. Latam, skaczę w tym \"bobiku\" niemiłosiernie. Trochę ironizując - wchodzisz z ulizanymi włosami i po krótkiej przejażdżce, wychodzisz z włosami naburmuszonymi niczym Einstein po zabawie z prądem. ;) Krótki odcinek od przedniej do tylnej osi również...
~Jacek
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Dam 4 gwiazdki że względu na jego zestrojenie. Dziwna sprawa bo z jednej strony jest ono przyjemnie sprężyste i zwarte a z drugiej utwardzone. W mojej ocenie nie jest wcale tak źle jak legenda niesie. Może dlatego że mój egzemplarz nie ma rozbitych podzespołów zawieszenia jak znaczna część MB A klasy, która dokonuje żywota w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Zakręty pokonuje zaskakująco dynamicznie. Bez problemów pokonuje też poprzeczne...
~sir_ryszard2
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Sztywno, twardo, latając na wszystkie strony, bardzo nieprzyjemnie po polskich jezdniach. Auto tylko na idealnie płaską nawierzchnię, a takich w Polsce mało. Koleiny za sprawdzą standardowych szerokich opon brane bardzo źle, dziury i wszystkie nierówności zaraz czujemy. Radzę nie przesadzać z prędkością na łukach, to że jest sztywne nie oznacza, że się trzyma drogi. Jest wysokie, ma krótki rozstaw osi. Przewrót przy agresywnej jeździe może nie...
~mike
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
dramat, polskie drogi i ten samochód nie stanowią dobrej pary, odradzam ludziom którzy cenią komfort i wygodę. Każda dziura i koleina to dla pasażera i zawieszenia trudny egzamin. Po kilkunastu tysiącach na polskich drogach wymiana poduszek pod silnikiem i amortyzatorów.
~MMB
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Samochód krótki, z niewielkim rozstawem osi - więc niezbyt stabilny, podskakujący na wybojach. Dość ciężki, więc na autostradzie niestraszne mu podmuchy wiatru, dość dzielnie radzi sobie nawet przy 160km/h.
~niki129
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Tu jest już na co ponarzekać, auto ma złą trakcje, jest bardzo twarde i niekomfortowe. Jazda tym samochodem po złych miejskich drogach to nic przyjemnego. Plus za dobre hamulce.
~Bartosz
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Tu nie ma co ukrywać. Auto prowadzi się przeciętnie, zawieszenie bardzo twarde i chyba najbardziej delikatne z całego samochodu. Trakcja tez na przeciętnym poziomie.
~pszandala
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
super na zimę, pewne trzyma się drogi taki czołg na zimę super. Dobry na autostrady i równe drogi, gorzej z naszymi bocznymi dziurawymi drogami
~sebastian_sz@NOSPAMpoczta.onet.pl
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Twarde zawieszenie, tendencja do użlizgu na wodzie, choć doskonale działa w tych sytuacjach ESP. Podczas ruszania czasem wykręca kierownicę.
~ja
Mikrovan 1.6 102KM 75kW
Bardzo dobrze się prowadzi. Zakręty pokonuje bardzo pewnie. Niestety, stanowczo za twarde zawieszenie - bardzo daje sie we znaki.