Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

M3, 15 lat temu
Silnik 1.7 CDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspomniane spalanie w relacji do osiągów. To auto naprawdę ma zryw, a w połączeniu z twardo zestrojonym zawieszeniem, możnaby rzecz sportowe zacięcie
Układ elektryczny : wspomniane sprzęgiełko alternatora
Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Auto warte swojej ceny, wszystko wykonane z dbałością o szczegóły, żadnych pół-środków - jak na Mercedesa przystało. Auto z przeznaczeniem dla każdego, postrzegany jako nieco-damskie auto sprawi frajdę także młodzieńcowi, a starsza osoba znajdzie tu komfort (pozycja za kierownicą!) i ekonomiczność. Naprawdę uniwersalny samochód. Pierwszy mój Mercedes-Benz zdał egzamin i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że zadowolił nawet mój wybredny i wymagający charakter.
bardzo dobra konstrukcja, w końcu to Mercedes. nie jest bardzo cichy (diesel) ale rekompensuje to dynamiką, spalaniem i bezawaryjnością.
pół automat (bezsprzęgłowa) - doskonały wynalazek, nie wiem co to sprzęgło! komfort jazdy niesamowity a spalanie mniejsze niż w tradycyjnym automacie. Gdy przesiądę się z Merca do innego auta od razu słychać zgrzytanie...znów zapomniałem o sprzęgle!
Zawieszenie twarde, na nasze drogi niezbyt komfortowe ale jest wytrzymałe i samochód trzyma się perfekcyjnie. Nie ma mowy o niestabilności nawet przy dużych prędkościach, prowadzi się wyśmienicie
Doskonała, widać wszystko, z tyłu i z przodu. Bardzo wygodny w parkowaniu, wymarzone auto miejskie
dużo plastików, potrafią wydać jakieś dzwięki od czasu do czasu ale to bardziej wina naszych dróg niż konstrukcji. Oprócz tego wszystko jest na miejscu, ułożenie przycisków instynktowne, jedna gałka przy kierownicy - klasyka mercedesa. Tylne siedzenie składają/wyjmują się w kilka sekund. Po usunięciu tylnego rzędu auto bardzo przestronne aby przewieźć nawet duże rzeczy. Wówczas ma niesamowity bagażnik do którego jest bardzo łatwy dostęp.
Bez zastrzeżeń, klima działa perfekcyjnie, włącza się niemal od razu.
Dla osób ponad-przeciętnie wysokich może nie być komfortowy jednak jest to małe auto (głównie) miejskie, siedzi się "jak na stołku" co nie znaczy źle, w stylu minivana, tzn pionowo. Ale dzięki temu widoczność jest bardzo dobra i nawet dłuższa jazda nie jest nużąca (nie zatapiam się w fotelu co może prowadzić do zaśnięcia).
Samochód jest mały i lekki, nie jest wyciszony jak Mercedesy wyższych klas ale nie jest tragicznie. Bardziej przeszkadza to na postoju niż podczas jazdy. Przy wyższych obrotach silnik milknie. Przy prędkościach 100-140 wszystko jest w porządku.
Wyborna, średnie spalanie od 4,5-5,5 l/100. Samochód lekki, plastikowe nadkola robią swoje. Przeglądy jak w Mercedesie, nie są najtańsze ale w rozsądnej cenie. Porównywalne do japończyków czy nawet drogiego Renault. Z częściami nie ma problemów (Mercedes). Najważniejsze że jeśli auto wcześniej było serwisowane to nie zagląda się tam często, nawet przy większych przebiegach
W porównaniu z autami typu Corsa, Punto, Meriva itp A Klasa wyróżnia się zdecydowanie.....poza tym satysfakcja że jeździ się Mercedesem! Dlatego też kupując go nie trzeba się obawiać dużej utraty wartości, szczególnie jeśli posiada się ładny model z dobrym wyposażeniem
Drobiazgi, sprzęgiełko alternatora + pasek + rolki ok. 350zł, pompa wody 200zł. Oprócz tego nie zanotowałem denerwujących drobiazgów typu psucia elektroniki (szyby, podgrzewane siedzenia, podświetlenia), wszystko gra jak należy czego nie uświadczy kierowca np. Forda. Wersja z maksymalnym wyposażeniem a więc miałoby się co psuć...na szczęście nic się nie psuje.
Mercedes, silnik, skrzynia, zawieszenie, auto z przebiegiem 170 000 a wszystko działa idealnie...ponownie, ważne żeby był serwisowany, wszystko wymieniane na czas. Rocznik 1999 ani śladu rdzy, ani śladu!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1