Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

zawiedziony, 15 lat temu
Silnik 1.7 CDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Jedynie mozliwosc aranzacji wnetrza. Jednak cala reszta skutecznie zniecheca do tego samochodu
Karoseria : Niestety te mercedesy rdzewieja!!!
Silnik : Lepiej sie pozbyc tego auta po 100 tys km
Zawieszenie : Twarde i nietrwale
Jedyne pozytywne rzeczy po paru latach uzytkowania to: -fajny wyglad -mozliwosc aranzacji wnetrza. Cala reszta jest koszmarnie niedopracowana i zawodna. Bardziej przypomina jednorazowke niz mercedesa. Autem strach jezdzic gdzies dalej. Ze wzgledu na swoja konstrukcje naprawy sa drogie. Malo kto chce i umie naprawiac ten samochod, oczywiscie jest ASO, ale przy tej awaryjnosci to pojdziemy z torbami!!!
Na niskich obrotach nawet niezle przyspiesza. Pozniej juz zdecydowanie za slaby. Jest pierwsza generacja C-R. Obecnie nowoczesne diesle sa znacznie lepsze w tej pojemnosci.
Tutaj calkiem dobrze. Czasem tylko zgrzytala mi 5tka.
Twardy niemilosiernie. To przez bezpieczenstwo. Na polskich drogach niezle wytrzesie
Przednie slupki sa szerokie. Reszta moze byc.
Wszystko jest tam gdzie powinno. Troche denerwuja podnosniki szyb pod lokietnikiem - przeszkadza w otwieraniu szyb. Fajny patent z wyjmowanymi fotelami.
Klima polautomatyczna dziala niezle. W deszczowe dni troche paruja szyby, mimo wymiany filtra kabinowego.
Z przodu moze byc. Z tylu malo miejsca.
Jak sie rozgrzeje to jest ok. Powyzej 120 km/h jest glosny.
Jest ekonomiczny tylko przy malych predkosciach na autostradzie. W zimie w miescie na krotkich trasach potrafil spalic ok 10l/100km. To stanowczo za duzo na takie auto!!!
Tutaj to jest gorzej niz zle. Bardzo sie zawiodlem na mercedesie. Zanim kupilem A-klase byla to dla mnie marka ktora wyznacza standardy. Obecnie uwazam ja za jedna z najgorszych. Mimo ze podobaja mi sie inne modele mercedesa to watpie zeby ktos jeszcze mnie namowil zeby wydac jeszcze raz swoje ciezko zarobione pieniadze na auto tej marki.
Bylo tego strasznie duzo. Az nir chce mi sie wymieniac. Genertalnie jakosc materialow i montazu jak na mercedesa jest gorzej niz zenujaca!!! Powiedzialbym, ze to jakas kpina z klientow mercedesa.
Auto po przekroczeniu 100 tys km zaczelo sie sypac na potege. Robilem juz turbine, wtryskiwacze, 2xnapinacz, sprzeglo alternatora, rozrusznik, cale zawieszenie, c. zamek i wiele, wiele innych. Szczerze mowiac gorszego auta pod wzgledem niezawodnosci jeszcze nie mialem (ostatnio go sprzedalem i kamien spadl mi z serca). Na aucie w piatym roku eksploatacji pojawila sie rdza!!!
Mercedes Klasa A W168