Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Limuzyna

jakub, 11 lat temu
Silnik 2.0 180 CDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa A W169 Limuzyna 2.0 180 CDI 109KM 80kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Inne : wielkość wnętrza i pojemność bagażnika oraz spalanie
Karoseria : rdza pojawiajaca się na wszystkich drzwiach
Układ elektryczny : zamki drzwi przeskakują i nie zamykają drzwi
nie wiem dlaczego na tym portalu nie mogę wpisać poprawnego rocznika auta z 2005 tylko jest wybór od 2009 w górę. A wracając do tematu nie polecam nowego auta gdyż cena jest za wysoka jak na tą klasę auta. polecam auta z roczników powyżej 2008 sporo wad o których pisałem wyżej zostało poprawionych.
silnik pracuje dobrze, choć czasami na wolnych obrotach lekko szarpie. W serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie zawór ERG, natomiast reszta bez zarzutu.Elastyczność jak na 109 konnego diesla zadowalająca.
skrzynia pracuje lekko, biegi wchodzą bez zarzutu, nic się nie zacina, nie stawia oporu
auto prowadzi się dobrze, ale przy wolnych prędkościach podczas skrętu w lewo lub w prawo słychać stuki w zawieszeniu. w serwisie stwierdzono,że to przegub-wymieniłem stuki nie ustały. następna diagnoza to poduszki nad mcpersonem plus gumy do wymiany.
dobra
bardzo mądrze ułożono wszystkie przełączniki, czysta intuicja nie trzeba niczego się uczyć
bardzo dobre
wyjątkowo przestronne auto jak na tą klasę samochodu tutaj potwierdzam opinie innych użytkowników
do 110 km ok., przy większej prędkości zaczynają się pojawiać różne głośniejsze dźwięki
auto doskonale mieści się w przedziale pomiędzy 5,2 do 7,2 doskonały wynik
nie jest to samochód bez wad, ale doskonale się nim jeździ, w środku materiały dobrej jakości, nic nie skrzypi. Bardzo dobry wyniki zużycia paliwa. wszystko to co jest na pierwszy rzut oka świetne jest tylko fasadą. Drogi serwis i nie zawsze kompetentny. a -klasa miała mnie zachęcić do użytkowania mercedesów w przyszłości ale jest za drogi w stosunku do jakości jaka mercedes teraz oferuje. następny model jaki kupię to wyszukany z dobrego źródła, ale starszy model z czasu kiedy mercedes to było coś więcej niż tylko gwiazda na masce- mam już coś na oku pozdrawiam
niestety tutaj muszę przyznać, że drobiazgi dają o sobie znać i są drobiazgami tylko z nazwy ponieważ ceny za te drobiazgi nie są małe. wymieniłem: dźwignia zespolona kierunkowskazów - ok 800zł (serwis) zamek przedni i tylni w drzwiach lewa strona - 1300zł serwis uszczelniacz wału korbowego silnika tutaj wyjecie silnika żeby wymienić uszczelniacz za 25 zł i w tym przypadku musiała być przecięta kolumna kierownicza gdyż nie mozna było jej rozmontować i została wymieniona na nową koszt 4500 (serwis)
jeżeli mowa o poważnych usterkach, w auta w rocznikach 2005-2007 pojawia się korozja we wszystkich drzwiach od strony wewnętrznej a z czasem wychodzi na zewnątrz. Nie polecam renowacji tylko wymianę drzwi na nowe. Mercedes daje 12 letnia gwarancję na blachę ale trzeba spełnić pewne warunki .np: wszystkie potwierdzone przeglądy w ASO -brak jednej powstanie udział własny w szkodzie np 30% co może być kwotą rzędu 8500 zł (dane z ASO)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 180 CDI 109KM 80kW [l/100km]

6,2