Oceny Mercedes Klasa A W169

Silniki Diesla Mercedes Klasa A W169

Najnowsze oceny Mercedes Klasa A W169

~PG
Limuzyna 2.0 160 CDI 82KM 60kW
Idealne do przemieszczania się po mieście. Jest to moje pierwsze auto. Pomimo swoich gabarytów w aucie jest bardzo dużo miejsca, ja sam mam 190 cm wzrostu i czuje się w nim mega komfortowo. Spalanie na poziomie 6-7l/100km, ale to dlatego, że wyciskam z tego silniczka co się da, przy spokojnej jeździe jest to +/- 5l/100, a jeżdżę głownie po mieście. Byłem w szoku, gdy z dociążonym autem, jakieś +500 kg, na jednym baku zrobiłem 850 km (średnie...
~Daniel
Coupe 1.5 150 95KM 70kW
Przed zakupem do auta podchodziłem bardzo sceptycznie - wcześniej jeździłem dużo większym i mocniejszym samochodem. A klasę zakupiłem przypadkowo po tym, jak w poprzednim samochodzie uszkodził się silnik (naprawa była nie opłacalna). Już po pierwszej jeździe auto mi się spodobało. Jest małe, co doceniam parkując na zatłoczonych ulicach Warszawy, a za razem bardzo przestronne w środku (bliżej do kompaktu niż do segmentu B). Posiadam dość...
~ToMiś_po_4_latach
Limuzyna 2.0 200 CDI 140KM 103kW
Powtórzę to co pisałem 4 lata temu. Auto jak na tą klasę bardzo dobre. Nie opłacalne w zakupie jako nowe. Polecam zadbanego 3-4 latka w przeszło połowie niższej cenie. Silnik diesla tylko i wyłącznie 140KM/300Nm (A 200 CDI), chyba że komuś nie zależy na osiągach i lubi przejażdżki i dreszczyk emocji przy wyprzedzaniu ciężarowego (zdążę czy nie zdążę?). Wersja Elegance lub Avangarde (nieco twardsze zawieszenie). Ogólnie auto godne polecenia do...
Limuzyna 2.0 180 CDI 109KM 80kW
Bardzo przemyślana konstrukcja samochodu. W niewielkim samochodzie wygospodarowano sporą przestrzeń. Bardzo dobra jakość wykonania na tle klasowych konkurentów z lat 2004-2012. Tak, samochód drogi w serwisie (Marka Premium i ciasna zabudowa). To już moja (żony) 3-cia A klasa - W168 170CDI, W169 200CDI i aktualnie W169 180CDI. Coś jest w tym modelu co powoduje że do niego wracamy.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa A W169
7,1
9,1
~Robert
Limuzyna 2.0 180 CDI 109KM 80kW
Super autko. Pomimo małych wymiarów zewnętrznych w środku jest dużo miejsca. Przemyślane rozwiązania techniczne pozwalają na przewiezienie bardzo sporych bagaży i przyjemność z podróży. Jestem bardzo zadowolony z tego pojazdu pomimo stereotypowych opinii.
2,1
~Radek
Coupe 2.0 200 CDI 140KM 103kW
Stanowczo nie polecam,gorszego samochodu nie miałem w życiu a parę już miałem .Jezdzi nim się dobrze, do Mechanika i z powrotem.Nie ma miesiąca żeby się coś nie popsuło.Pasek klinowy drży i przenosi drgania na budę ,mimo wymiany sprężarki klimy ,napinacza i rolek.Turbina w rok dwa razy ,że nie wspomnę o taśmie kierownicy i przełączniku zespolonym wycieraczek.Wstyd ,że Mercedes wypuścił takie gówno.Koszty ,koszty cały czas koszty .
~0101
Coupe 1.5 160 95KM 70kW
Bezawaryjny samochód. Nigdy mnie nie zawiódł. Naprawy tylko eksploatacyjne. Obecnie przejechane ponad 170tys. km i nadal ocena BDB+. 02.2023 NADAL jestem super zadowolony z samochodu. Nadal poza eksploatacją nie ma żadnych napraw i do tego akumulator od nowości!!! (co prawda od 6 roku samochód garażowany i jeżdżony codziennie)
~Robert
Limuzyna 2.0 200 CDI 140KM 103kW
Mały zewnątrz duży wewnatrz,bardzo wygodny,duzy bagaznik,bardzo praktyczne auto nie tylko do miasta,żona go kocha,a ja mam frajde kiedy nim jade...Bezpieczny i komfortowy,po kupnie palił 12-13 ON i podnosił sie poziom oleju-nie to nie PDF,a przepływomierz powietrza padł po wymianie spalanie 6,8-7,1 max (jazda miejska) 1-szy merc po kilku Mazdach i nie zamieniłbym go na nic innego-warunek;lać dobre paliwo i mieć zaufany warsztat