Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Limuzyna

Rwy29, 9 lat temu
Silnik 2.0 180 CDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa A W169 Limuzyna 2.0 180 CDI 109KM 80kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Samochod godny polecenia jako auto miejskie i jako auto na daleką podroz ale tylko dla dwojga.
Zawieszenie : Amortyzatory
Samochod nie starzeje sie pod wzgledem stylistyki szczegolnie wersja AVANGARDE. Choc przednionapedowy mercedes to troche kicha :) Polecam jasne metalizowane lakiery nie widac na nich brudu.
109 koni moze glowy nie urywa ale 250Nm rekompensuje brak tych 31 koni. MB przypiesza nieźle i ma dobra elastyke.
Manualna 6o biegowa skrzynia jest fajna. 5ke mozna wrzucic juz przy 50km/h i jezdzi sienjak automatem. Biegi poprostu wchodza i sa tam gdzie powinny. 6ka jest klasycznym nadbiegiem ktory redukuje zuzycie paliwa szczegolnie w trasie.
Tu mam problem z ocena. Promien skretu jak na przednio napedowke doskonale. Samochod bardzo dobrze trzyma sie drogi ale zawieszenie to masakra. Na gwaracji po 15kkm wymieniono mi amoryzatory potem tuz przed koncem gwaracji jeszcze raz wymieniono przednie. Po gwarancji wyminienialem dwa razy przednie i raz tyne. Mieszkam w warszawie w srodmiesciu i nie uzywam tego auta do offroadu ale amortyzatory i sworznie sa chyba zrobione z plasteliny i nawet miasto jest wyzwaniem. Historia przodu sworznie mam drugie kupowane w ASO amortyzatory przod 3xsachsy aktualnie bilsteiny amortyzatory tyl 2xsachsy aktualnie kayabe. Mam porownanie z autem kolezanki ktora jeszcze nie robila nic a ma podobny przebiebieg i tez uzytkuje je w miescie. Jej auto jest prawie identyczne ale ma sinik benzynowy i w wersji ELEGANCE na kola 15" a nie jak ja 16" i wydaje mi sie ze lzejszy silnik plus wyzszy profil opony zalatwiaja sprawe tego nieszczesnego zawieszenia.
Widac wszystko a fakt ze siedzi sie na "stolku" dodakowo poprawia widocznosc w korku.
Wszyskie "guziczki" ma tam gdzie trzeba i obsluguje sie je bez patrzenia i intuicyjnie. Polecam dolozenie nawigacji Garmina dedykowanej do tego modelu ktora dodatkowo zalatwia sprawe zestawu glosnomowiacego zintegrowanego z audio samochodu oraz odtwarzacza MP3. Maly minusik to gniazdo AUX.
Klimatyzacja b.dobra a ogrzewanie poprostu super. Zimą przy skrajnie prawych polozeniach pokretel od sily nawiewu, kierunku nawiewu i temperatury dodatkowo wlacza sie grzalka elektryczna co powoduje ze w samochodzie juz po minucie leci cieple powietrze. Ogrzewanie lusterek chyba chodzi razem z ogrzewaniem tylnej szyby.
Miejsca z przodu samochodu jest jak w samochodzie wielkosci Sklasy czy BMW 7. Mam 185cm i przy maksymalnie odsunietym fotelu nie siegam ani do pedalow ani do kierownicy samochod jest rowniez szeroki. Niestety przy takim ustawieniu foteli z tylu nie wystepuje miejsce na nogi. Samochod dla dwoch osob jest super dla wiecej niz dwoch robi sie ciasny. Bagaznik jest funkcjonalny i posiada uchwyty do mocowania siatki zabezpieczajacej. Podloga w bagazniku ma dwa polozenia. W dolnym mozna zapakowac tygodniowe zakupy i jeszcze zaslonic rolete w gornym mozna miec pelnowymiarowe kolo zapasowe i po zlozeniu tynej kanapy podloga ma rowna powierzchnie. Nasz rekord to upchniecie kanapy 2ki.
samochod cichy. Silnik tylko slychac przy przyspieszaniu. Opony slychac ale tylko zimowe. Jak jest sprawne zawieszenie to nie slychac nic. Pierwszy samochod w ktorym nic nie skrzypi ani fotel ani deska.
Jezeli przyjmie sie zakupy podstawowych czesci w ASO a montaz ich u zaufanego mechanika to poziom cen jest akceptowalny. Inne rzeczy mozna kupic stosunkowo tanio przez internet zachowujac ich jakosc i producenta rezygnujac tylko z brendu mercedesa.
Jednym slowem dobra.
Przepalajace sie z przodu H7ki irytowaly mnie bardzo, faktem jest ze wymienia je sie w 3minuty bo dostep jest dobry, ale poniewaz reflektory sa soczewkowe to zalozylem "chinskie ksenony" nic już sie nie przepala i policja sie nie czepia bo nikomu do glowy nie przyjdzie ze to nie sa oryginaly. H7ki zakladam teraz kiedy jade na przeglad techniczny. Druga wada jest taka ze peka ekologicxna skora na fotelu kierowcy i brxydko to wyglada.
Amortyzatory amortyzatory i jeszcze raz amortyzatory. Masakra.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 180 CDI 109KM 80kW [l/100km]

5,4