Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback

PiotrK, 3 lata temu
Silnik 2.0 250 224KM 165kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa A W177/V177 Hatchback 2.0 250 224KM 165kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Ładny samochód, może się podobać. Właśnie strona estetyczna skłoniła mnie do zakupu w/w samochodu. Ciasny- mając jedno dziecko( 7miesiecy)ciężko mi zmieścić cokolwiek zwłaszcza fotelik na bazie. Mój wzrost to 175 cm. A muszę siedzieć bardzo blisko kierownicy.
Dynamiczny, daje przyjemność z jazdy. Efekty dźwiękowe nie zbyt słyszalne.
Skrzynia 7G. Może to tylko u mnie ale oceniam bardzo słabiutko. Szarpie przy ruszaniu niejednokrotnie tak mocno ze można pol litra kawy bez wysiłku na siebie wylać. Bez względu na tryb jazdy. W trybie sport np. Przy wychodzeniu z zakrętu wciskam gaz a skrzynia redukuje biegi do 1!!!
Dobrze się prowadzi, jest stabilny.
PrZyciski regulacji szyb i lusterek i kiepskim miejscu. Trzeba cofać łokieć.
Ogólnie ciasno ale mogę być nie obiektywny ze względu na przesiadkę i a6 c6. Dodatkowo sporadycznie jeżdżę w211 liftem.
Powyżej 120/h bardzo głośno w środku. Ciężko rozmawiać z pasażerem który siedzi z przodu. Aż boje się myśleć jakie wrażenia maja pasażerowie z tylu.
Po 3 tys km komputer pokładowy wskazał awarie skrzyni biegow. Jechało się w trybie awaryjnym dosyć kiepsko. Same nieparzyste biegi działały. Nie było wstecznego. Po 25 tys. Siadł termostat. W trybie eko grzał się motor do max temperatury. Serwis Kraków Kraków AK17 stwierdził ze jest ok!!??

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 250 224KM 165kW [l/100km]

12,7