Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W177/V177 Sedan

Wojtek, ponad rok temu
Silnik 2.0 200d 150KM 110kW
Rok produkcji 2022
Mercedes Klasa A W177/V177 Sedan 2.0 200d 150KM 110kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Kupiłem auto w lipcu. To mercedes A180 V177, 1950 diesel, 116 koni. Auto ma 8 biegową automatyczną skrzynię i stłumiony do 116 koni silnik 1950. Dotychczas przejechałem nim prawie 10 tys km i myślę że warto cokolwiek napisać bo nie znalazłem żadnych opinii o samochodzie z tym silnikiem. Jak na razie spisuje się świetnie a to co mnie najbardziej cieszy to spalanie. Co prawda w mieście potrafi wypić nawet 6,5 litra ale w trasie przy prędkości 130 - 140 km/h bierze niecałe 5 litrów. Przy prędkości 160 - 180km/h spalanie wzrasta do 6. Auto jest cichutkie, nawet przy dużych prędkościach. Trochę irytuje mnie zawieszenie (trochę za miękkie jak dla mnie) i prześwit pod autem. Nieraz zdarzyło mi się otrzeć albo nawet przywalić dołem przejeżdżając przez spowalniacz osiedlowy. Poza tym system sterowania głosowego nie jest zbyt precyzyjny i bardzo często nie wykonuje poleceń. Skrzynia działa bez zarzutu. Widoczność jest ok. Brakuje wycieraczki tylnej szyby przez którą w czasie deszczu nic nie widać. Czujnik deszczu z przodu jest mało precyzyjny i często wymaga interwencji kierowcy. Przy kupnie auta warto zwrócić uwagę na wyświetlacze które w standardzie są małe i osobiście sugeruję zamówienie tych większych. Generalnie polecam samochód szczególnie dla osób które cenią małe spalanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 200d 150KM 110kW [l/100km]

6,3