Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

Tris, 10 lat temu
Silnik 170 116KM 85kW
Rok produkcji 2008
Mercedes Klasa B W245 170 116KM 85kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Jak dla mnie ( i płci pięknej) chyba największy plus to ilość miejsca w kabinie,u mnie w rodzinie są dwie audi a4(b8) i nawet ich właściciele oceniają że b-klasa bije ich a4 na łeb pod względem miejsca w środku a zwłaszcza na tylnej kanapie,ja sam mam 184cm wzrostu (114kg) i ten model jest pierwszym autem gdzie po odsunięciu to tyłu na maksa fotel kierowcy,nie mogę docisnąć pedału sprzęgła.
Witam,mam autko od 3 lat sprowadzone z DE osobiście z salonu wersja benzynowa 116 konna,przy zakupie brałem pod uwage golfa 6 i BMW serii 1 -beemka odpadła od razu za ciasnotę w środku a golf,,no cóż akurat szósta generacja nie za bardzo ma wygląd a z dobrym wyposażeniem dość droga,marzyłem tez o B-klasie i kiedy znalazłem ja w wersji \"Special Edition\"( wyjątkowe wyposażenie) bez wahania kupiłem,dziennie siedzę na stronkach o autach i w takim wyposażeniu to b-klase widziałem dwa razy i to jeszcze z manualna klimatyzacją :)obawiałem się troszkę silnika czy nie będzie za słaby ale po jeździe próbnej nie miałem juz z tym problemu,idzie bardzo dobrze,oczywiście czasem trzeba zredukować aby wyprzedzić w szybkim tempie ale ogólnie jestem zadowolony no i bardzo mało pali a więc jest dla mnie alternatywa dla 109 czy 136-konna odmiana diesla.Coś tam piszczy w necie cos tam jęczy że autko rdzewieje i się psuje,,no cóż kiedy sie kupuje 4 letniego ropniaka z przebiegiem \"gwarantowanym\" 30 tyś za pare euro potem sa problemy,ogólnie aby nie zaciągać auto godne uwagi jeśli oklepały juz sie nam Ople,VW,Fordy o Skodach juz nie bede pisał<> b-klasa jest autem niedocenianym bo ludzie sie boja że koszty utrzymania są duże a to brednie wyssane z palca bo jest dużo zamienników a wszędzie moga naprawić,jestem po wyprawie rodzinnej na Mazurach i nie zawiodłem sie kolejny raz,utrata wartości tez jest na poziomie akceptowanym więc na co czekać :)a żeby było śmieszniej zapłaciłem praktycznie to samo co za golfa6 122ps a mam o niebo lepszy wypas/wygląd o gwieździe na masce nie wspomnę no i te zazdrosne spojrzenia ludzi mimo że to \"tylko\" B-Klasa
Silnik benzynowy bez doładowania 1,7L 115,6 KM jest bardzo cichy,co ważne szybko się nagrzewa nawet przy -22 mrozie a co za tym idzie mniej pali,szybki komfort w zimie,silnik dość elastyczny jak to już napisałem bez turbiny ale max.NM dostepne od lekko ponad 3tyś obrotów(np w renówce miałem przy 5,400obrotów)
5-biegów do przodu jednak na autostradach/ekspresówkach brakuje 6 przełożenia mimo to że silnik bez doładowania ale by zwiększył się komfort bo jednak od 140km/h słychać jednostkę napędową bo obroty już są dość duże.
Full elektroniki,stabilność dobra (felgi 16\" opony 205) bardzo ładnie schodzi po śniegu z góry,na zakrętach można też wbić sie z większa szybkością mimo wysokiej bryły auto mozna wyczuć.
Mam czujniki parkowania przód/tył więc relax na całego,według mojej skromnej opini widoczność jest na dobrym poziomie od strony kierowcy żeby nie powiedzieć perfekcyjna za sprawą tego że siedzimy wyżej niż w tradycyjnych autach,parkowanie tyłem nawet przy wyłączonych czujnikach nie sprawia problemu.
Jak zwykle w dźwigni kierunkowskazów mamy też obsługę wycieraczek przód/tył + spryskiwacze ale chyba to nie stanowi problemu zwłaszcza kiedy mamy czujnik deszczu ustawiony na \"auto\" przy lepszej opcji kiedy dostajemy Tempomat z SPEEDTRONIC dochodzi nam wajcha nad kierunkowskazami na początku mozna sie pomylić i zamiast \"migaczu\" włączyć ogranicznik prędkośći,cały tunel środkowy jest intuicyjny od radia po klimatyzacje nawet elektroniczna.
Klimatronik 2-strefowy działa dobrze,bardzo szybko mamy w aucie chłodno nawet przy +30 na dworze,szczerze to pierwszy raz mam klime automatyczna i dopiero teraz widzę ogromną różnice na plus klimatronika oczywiście,chociaż gdy w aucie mamy nagrzane w upalnym dniu i po włączeniu klimy na \"auto\" przez kilka minut daje na ful proto w twarz<>troszke do denerwujące po chwili sobie zmienia na wszystkie wyloty i zmniejsza szybkość wentylatora.Nagrzanie wnetrza auta przy ogromnych mrozach nie stanowi problemu,i maks temp jaką ustawiałem nawet przy -20 to 23 stopnie nie ma sensu nawet na \"HI\" ustawiać zwłaszcza kiedy ma się ogrzewanie fotele.
Jeden z głównych plusów tego auta,który bija nawet audi a4 a miałem przyjemność zrobić 1200km w a4(b8) i b-klasie w jednym miesiącu (4 osoby w autach) róznica jest diametralna na plus mercedesa a z tyłu to nawet inna bajka.
Od 140km/h mogło by byc ciszej mi brakuje szóstego biegu,przy szybkośći 70-120km/h na 5 biegu silnika nie słychać.
Dość duża róznica w jeździe zima/lato minimalnie u nas w kraju miasto/trasa ale zwykła droga jazda 70km/h wynosi u mnie 7,2L a na Niemieckiej benzynie 6,5-,6,8L jazda z włączonymi światłami +klima+radio no i kierowca dość ciężki (ze mna auto ma masę około 1,5tony) maksymalnie ile mi spaliło to 10,5L i to w zimie przy dużych mrozach w lato średnie na krótkich odcinkach wynosi koło 8,5-9l ale mówie 2km do sklepu stop,potem do domu stop-czyli praktycznie jazda na zimnym silniku,generalnie autko mało pali,przy prędkościach 130-170km/h (trasa DE-PL) na tempomacie w granicach do 8,5L
Nowe drogie ale co stoi na przeszkodzie aby nabyć roczne czy dwu-latka?? mamy ładny wygląd,dobre wyposażenie jakość użytych materiałów też dobra nić nie piszczy,trzeszczy itd
Rocznik 2008,zero problemów w zimie przepalona żarówka z przodu koszt wymiany 20zł
Nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 170 116KM 85kW [l/100km]