Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

Fox39, 5 lat temu
Silnik 170 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa B W245 170 116KM 85kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mimo 13 lat jest oryginalne i dalej na przeglądach około 70 % sprawnośći a w jedzie codziennej żadnych problemów czy stuków.
Silnik : 1.7 benzyna 116KM z gazem i żadnych problemów
Układ elektryczny : żadnych problemów mimo że już ma 13 lat
Karoseria : Rdza na klapie i drzwiach
Inne : Spryskiwacze szyb zapychają się
Auto bardzo udane moim zdaniem przesiadłem się z seata cordoby 1.4 75KM ( też z gazem) z 2004r. mimo że seata kupiłem jak miał 6 lat to mercedes co do jakośći to widać gołym okiem . merc w mojej konfiguracji jak był nowy kosztował 130tyś.zł a seat 55 tyś. Merc ma 13 lat teraz a seatem dalej jedzi teść i jest poprostu przepaść Seat rdzewieje wszedzie merc tylko klapa . Usterki to drobiazgi . zawieszenie super nic nie grzebane od nowości a w seacie juz 2 razy zawieszenie było robione ( amory , sprężyny i 4 razy wymieniane łączniki stabilizatora ) a w mercu nic.
Na łancuchu praktycznie zero problemów tylko olej wymieniać systematycznie
Cicha bez zgrzytów bezproblemowy manual mogła by mieć 6 bieg
Brak problemów z wyjątkiem kiedy urwałem sprężynę wieżdżając w dużą wyrwę.
Tylna klapa bagażnika rdzewieje na potegę w tym modelu. Szczególniie dól kapy , wewnatrz przy zamku. Dodatkowo drzwi wewnatrz na dole żle zabezpieczone i tez rdza bierze. rozwiązanie jest takie że klape kupujesz z 2011r. za 300-500zl a drzwi z anglika i sprawa rozwiązana oczywiście warto w kolorze poszukać.
Bardzo dobra bo siedzi się wyżej a i z tyłu pionowa klapa więc bez problemu parkuje się tyłem
Po pierwsze termostaty padaly masowo także jeżli po kilku minutach lub w ogóle nie masz 90 stopni to termostat do wymiany Wahaler bez znaczka mercedesa ( taki wkładali w oryginale) kosztuje 90 zł . Wymieniałem gdyż nie dogrzewał silnika i nie przekraczał 70-75 stopni.
Przestronne miejsce duże możliwości skladania , wyciąganie foteli ,oparć i rolety . praktycznie idzie zostawić sam fotel kierowcy a wtedy mamy multum miejsca.
Dobre może nie rewelacyjne ale przy autostradowym 140 km/h można swobodnie rozmawiać nie unosząc głosu.
Ceny czesci tanie : termostat wahler 90 zl , klocki hamulcowe przód 125zl ( komplet bosh lub trw) dużó używanych części w dobrej cenie , oc w bydgoszczy 590zl ( wszystkie zniżki przez mbank w link 4 bez nnw) .
Nie bez przyczyny nowy taki mercedes kosztował w niemczech okolo 130 tyś. zl ( 1.7 benzyna półskóra , obniżone zawieszenie , chrom pakiet i inne pierdoły ). Myślę że dopiero teraz kiedy auto ma już 13 lat ( 2005r.) widać za co zapłacił pierwszy właściciel gdyż auto nie wymaga żadnych nakładów finansowych i poza śmiesznymi i wkurzającymi usterkami atrz niżej jest w stanie bardzo dobrym.
typowe : spryskiwacze przedniej szyby się zapychają koszt wymiany 600 zl jeśli nie idzie już udrożnić termostat ( sprawny już po paru minutach ma 90-95 stopni) podgrzewanie luster pada - wkłąd na allegro za 30 zl za sztukę rdza na tylnej klapie bagażnika na dole + bomble rdza drzwi od wewnatrz na dole - żle zabezpieczone ekoskóra która lubi pękać na boczkach foteli ( wymiana 150zł za boczek )
nie zdarzyły mi się

Pb - zużycie paliwa dla silnika 170 116KM 85kW [l/100km]