Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Kombi T202

Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa C W202 Kombi T202 2.0 T 192KM 141kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
W swojej klasie i roczniku jest to auto idealne. Tanie, w miarę mocne, wygodne, ładowne, komfortowe i bezawaryjne jeżeli kupicie w dobrym stanie. Niestety rdza lubi go podjadać. Auto sprowadzone z Włoch, podłoga wyczyszczona z każdego ogniwa korozji, grubo zakonserwowana, profile zamknięte, błotniki od środka zakonserwowane, pod zderzakami, progi itp. Lakier zabezpieczony najlepszymi woskami. Auto w zimę było myte zawsze kiedy sypano solą, a i tak potrafiła wychodzić korozja. Ale w zasadzie cala reszta wielki plus. Jeżeli ktoś szuka bezawaryjnego auta do użytku codziennego do miasta, dojazdy do pracy czy ewentualne weekendowe wypady, czy też czasem dłuższe trasy - nie znajdzie lepszego odpowiednika.
Silnik 2.0 kompresor 192km. Spalanie bardzo przyzwoite, kompresor bardzo ładnie pracuje w tym połączeniu. Miałem wersję z instalacją LPG, instalacja wystrojona - podczas testów na hamowni wykazywał lepszą mapę i moc niż na benzynie. Momentami odczuwałem wrażenie, że na gazie lepiej pracował w niektórych zakresach obrotowych i sytuacjach. Bardzo polecam z gazem czy bez.
Manual pięć biegów. Nie przepadam za Mercedesami w manualu poza moją 190tką i w tym przypadku tej 202 z tym silnikiem. Biegi płynnie przełączały się bez oporu, wskakiwały prawie same. Nie pojawiały się problemy z wrzucaniem jedynki / wstecznego.
Byłem zadowolony, precyzyjny. Po puszczeniu kierownicy po zrobionej geometrii auto jechało jak po torach. Jednak warto sprawdzić stan wahaczy bo w zaniedbanych wersjach lubią urywać się.
Wygląd auta jest okej. Jednak pomimo dbania jak głupi o blacharkę, lakier od konserwowania, po polerowanie, woskowanie, mycie, unikania jazdy w zimę podczas mocnego solenia dróg to i tak rdza wychodziła. W takich miejscach jak nadkola i progi miałem spokój, jednak tylna klapa poszła do lakierowania przez rdzę przy szybie. Problemy z rdzą wychodziły w miejscach, gdzie jej wystąpienie było najmniej prawdopodobne.
Widoczność w porządku. Dobra pozycja za kierownicą, słupki dobrze umiejscowione.
Przełączniki, pokrętła, przyciski, radio czy też panel klimatyzacji wszystko znajduje się pod ręką. Po paru dniach jazdy człowiek instynktownie potrafi wybrać interesującą go funkcję bez odrywania wzroku od drogi.
Ogrzewanie bardzo dobre, klimatyzacja wydajna. Potrafiła delikatnie oszronić przednią szybę.
Nie jest to gigantyczne auto w środku, niemniej jednak w swojej klasie chyba najbardziej wygodne pod względem miejsca. Z przodu może być ciasto dla większych osób.
Wyciszenie bardzo dobre, nie tak dobre jak w klasie S. Jednak Do 160kmh nie odczuwa się hałasu w kabinie przy dobrych oponach.
Ubezpieczenie średnio 800zł, biorąc pod uwagę instalację lpg jeździ się dosłownie za darmo. Ceny części w porównaniu do BMW, Toyoty, Mazdy czy Alfy zdecydowanie niższe. :)
Jak dla mnie auto prawie idealne, gdyby nie problemy z rdzą.
Termostat, jakieś czujniki - groszowe sprawy.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 192KM 141kW [l/100km]