Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

przodzi, 9 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : zero usterek elektrycznych
Karoseria : rdza rdza
rdza rdza i jeszcze raz rdza, po każdej zimie coś nowego, wiele drobnych usterek ( ale auto zawsze odpalało i było gotowe do jazdy )
kupiłem z przebiegiem 168tyś, sprzedałem z przebiegiem 218tys, na gazie sekwencji zrobiłem 18tyś silnik zawsze idealnie chodził, nie palił ani grama oleju, gdyby nie rdza jeździłbym nim dalej
wymieniłem olej w przekładni ale i tak szczególnie z 2 na 3 strasznie długie przełożenia, można zapomnieć o szybszej zmianie biegów, raczej automat i mocniejszy silnik, zaznaczam że nic nie chrupało i nie zgrzytało, wsteczny tez super wchodził
luzy na kierownicy były już sporawe, mimo wymiany drążków kierowniczych ( lemforder ) wymiany płyny wspomagania, auto było mało precyzyjne, taki mocno leniwy układ kierowniczy ale wspomaganie jak w każdym merasiu rewelka
ogólnie nie ma problemów z widokami na boki i do tyłu
prosto ale mega czytelnie, miałem klimatronik, rewelka! tylko to "plastikowe drewno " z czasem pęka itd
w lato i w zimie trochę tył niedomagał, klima serwisowana co roku i z przodu było ok
no ja mam 1,83 i z przodu rewelka, jednak za mną to osoby powyżej 1,70 miały ciasno dosyć, a fotelik +2 os z tyłu to już totalna porażka :/
no bardzo ładnie wyciszony, dopiero powyżej 140 dało sie slyszeć silnik czy wał, ale wiatr nie szumiał przez uszczelki więc mega plus
części tanie ale zwykle robocizna kosztowała tyle co częsci, więc auto dla tych co maja kanał i potrafią sami pogrzebać, na benzynie masakra bo pali 10-11 po miescie a i tak zamulony jest ten silnik na ta mase
trochę przereklamowany, ale jak się trafi w dobrym stanie bez rdzy ( lub jest jej mało ) to czemu nie
nooo więcej usterek juz z racji wieku, pompa wody, silniczek wycieraczek, zimmering skrzyni biegów, podpora wału, wentylator, moduł wentylatorów, drążki kier, tuleje tylne, gumy drążka kierowniczego, przewody hamulcowe wszystkie oleje filtry , blacharka ( nadwozie, podwozie jest spoko )
nigdy się nie zdarzyło żeby auto odmówiło posłuszeństwa, ale i tak przez 4 lata włożyłem w nie z robocizną ok 6tyś a kupiłem za 12tyś więc na pewno trzeba w auto coś włożyć w zależności w jakim stanie się kupi

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]

9,5