Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

bartlomiej.krk, 8 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 1.8 122KM 90kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Jest to mój pierwszy samochód. Nie był to mój obiekt westchnień. Ale trafił się w dobrych pieniądzach od pierwszego właściciela w niemczech który jest moim dobrym znajomym. Z początku miało być na chwilę ale teraz wiem że zostanie ze mną dopóki rdza go nie zabierze. Bo to jest jego jedyna bolączka. Reszte oceniam jako perfekcyjną. I śmieszą mnie opinie że mercedes to dziadkowóz. Może z wyglądu, może charakterystyka silników, ale zawieszenie i układ kierowniczy pozwalają na dużo więcej niż mi się wcześniej wydawało.
Chodzi jak 1.8, nic lepiej nic gorzej. Szału nie ma ale pary zaczyna mu brakować tylko na dużych wzniesieniach, tak to po prostu idzie. Usterek ani ja ani poprzedni właściciel nie zaznał:)
Biegi zmienia płynnie, reakcja na kickdown dobra, ale już sama redukcja w dół jest zdecydowanie opóźniona, mógł by to robić wcześniej. Ale jak na ten wiek to nie można narzekać:)
Największe zaskoczenie! Mercedes wydawał mi się samochodami które prowadzą się jak łodzie rybackie, a rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Nierówności wybiera miękko, dużo lepiej niż octavia II fl kolegi a na zakrętach to już zupełnie inna bajka. Niedowiarkom polecam się przejechać, to naprawdę miło zaskukuje. Dodam że opony mam 205/60.R15.
Po prostu dobrze.
Mercedesowska. Wymaga przyzwyczajenia dźwignia kierunkowskazów i wycieraczek.
Jakieś tam ogrzewanie ma i nawet działa ale szybciej od innych benzyn się nie nagrzewa, a studzi na zimnie zdecydowanie szybciej niz np. passat b5
Jak na dosyć spory samochód to ciasno. Fotele z przodu siedzisko mają długie i można nisko opuścic co dla mnie jest ważne, przy dosyc pionowym ustawieniu oparcia i najnizej opuszczonym fotelu majac 173cm wzrostu zostaje mi jakieś 10cm nad głową. Tylnia kanapa bardzo wygodna ale przestrzeń nie rozpieszcza, zwłaszcza jak z przodu usiądą wysokie osoby.
Do 3 tys po prostu cicho. Do prędkości 120km/h również nie można mieć zastrzeżeń.
Przeciętnie, bo pali dużo, mnie około 10l-11l, za to części tanie, a i sam samochód okazuje się trwały mechanicznie.
Dobrze, ponieważ mnie ten samochód kosztował tyle co fiat punto.
Wymieniłem tylko pompe wody bo szumiała.
Nie było żadnych, ale w tym wieku kto wie co się może zdarzyć, aczkolwiek nic tego nie zapowiada.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 122KM 90kW [l/100km]

9,7