Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Pit, 17 lat temu
Silnik 2.0 Kompressor 180KM 132kW
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 Kompressor 180KM 132kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Solidny samochód za niewygórowane pieniądze, mówie o wersji benzynowej bo diesle są drogie. Mój jest sprowadzony z Włoch, miał tam jednego właściciela, a drugiem jestem ja. Dałem za niego 19 tys. i jedyne na co wydaje, to benzyna i mam nadzieję że tak pozostanie.
Silnik 2.0 z kompresorem, moc 180KM. ciągnie już od 2000 obr/min czyli od momentu załączenia kompresora. Dzwięk silnika jest fajny, miły dla ucha, aż nieraz nie chce słuchać się radia.
Skrzynia manualna ma miły klik, ale biegi wchodzą trochę opornie, denerwujacy jest też "wyciągany" wsteczny. Lepszy byłby normalny układ.
Mam wersję Sport z zawieszeniem regulowanym Koni, nie jest źle ale do bardzo komfortowych na pewno nie należy. Bardzo dobrze trzyma się drogi i nie wychyla na zakrętach, ale niestety dziury trochę czuć. Może wersja Elegance jest bardziej komfortowa.
W każdą stronę bez zarzutu, samochód można łatwo wyczuć i sprawnie parkować. Denerwujaca jest pojedyncza wycieraczka która nie wyciera całej szyby i pozostwia duży martwy punkt po bokach szyby.
Wszystko w zasiegu ręki, jak to w mercedesie trzeba przyzwyczaić się do ręcznego, który naciska się nogą i nie zapomnieć go zwolnić po ruszeniu. Jest jednak biper, który informuje że ręczny jest zaciagnięty.
Klimatronik to jest to (regulacja od 15 do 30 stopni), prosty w obsłudze, ma nawet opcje pozwalającą na wyłączenie kompresora klimatyzacji (EC-Economy). Nigdy jeszcze nie miałem zaparowanych szyb. Ogrzewanie działa bardzo wydajnie, już po 5-10 min w aucie jest ciepło.
Z przodu luz, z tyłu też wystarczajaco choć nie jest to np Passat B5, który jest węższy w środku, ale z tyłu ma wiecej miejsca na nogi. Zresztą tył nie jest do siedzenia :-)
Na postoju silnika nie słychać w ogóle, dzwiek jest przyjemny, wyciszenie też jest ok. Przy 160km/h jadąc na 3 słychać ładny gang, jeżeli chcemy żeby było cichutko, włączamy 5.
Ja jeżdzę w cyklu mieszanym, auto zużywa 10,5 l/100km benzyny 95. Na trasie spalanie spada do 8l/100km jadąc do 140km/h. W mieście jeżdząć na krótkich dystansach 2-3km spalan ie wyniosło 13l/100km. Na razie nie narzekam i nie mam zamiaru wkładać gazu bo boje sie że auto stanie się awaryjne.
Jakośc jest na prawdę na wysokim poziomie, czuć że to Mercedes, podobno ostatni z tych solidnych, pożyjemy zobaczymy.
Nic poważnego ani denerwujacego, ale wskaźnik paliwa wariuje, dopiero jak jest pół zbiornika to sie uspokaja, wiem że to usterka czujnika w 1 komorze zbiornika. Poza tym elektryczna antena nie chowa się ale to prawie standard w tych modelach.
Jak go kupiłem to wymieniłem paski, filtry i pompę wody, która ciekła, ale działała bez zarzutu i to wszystko. Moim Kompressorem zrobiłem jak na razie 8000km i nie narzekam, wydaje mi sie że nim pojeżdże.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Kompressor 180KM 132kW [l/100km]

10,4