Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

rotciv, 10 lat temu
Silnik 2.0 Kompressor 192KM 141kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.0 Kompressor 192KM 141kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : stusunek spalania do osiągów
Gdybym nie rozbił jezdzil kilka lat temu bym pewnie do dzisiaj. Dla auta tak wiekowego trzeba mieć margines tolerancji więc nie można go oceniać tak krtycznie jak auto nowe z salonu
nic dodad nic ująć
nie zawsze idealnie precyzyjna na mrozach tez zdarza sie ze chodzila ciezej
Napęd na tył.... wersja elegance daje komfort a felgi 17 calowe 225 i 255 na tyle dają przyczepność
sedan wiec o widoczność średnia ale czepiać się nie wolno to jakby mieć do głuche pretensje że nie słyszy:P
Mercedes daje nam to czego od niego oczekujemy, intuicyjną obsługę jak to od lat było w tych autach jako jeden z ostatnich modeli.
na pewno dłużej nagrzewa się wnętrze względem aut małolitrażowych, klimatronik niekoniecznie precyzyjny, ponad to w moim egzemplarzu przestało działać podświetlenie ( ząb czasu )
Jak na tą klasę i na tamte lata produkcji w porządku, z tyłu niekoniecznie jest dużo przestrzeni za fotelem kierowcy ( u mnie mam 186 cm wzrostu i lubię pozycję pół leżącą)
po 13 latach auto ciągle robiło wrażenie na podróżujących ze mną pasażerach- przy 180 km/h można swobodnie prowadzić rozmowę
minimalne spalanie 8.7 gazu na trasie - eco driving przecietnie 11 gazu w trasie - bez oszczedzania w mieście 12,5 gazu też bez oszczędności Dodam ze lpg dobrze wyregulowane firmy stag chyba 4 generacji i chyba czerwone wtryski. Lubię uczucie gdy wciska mnie w fotel i często się nim delektowałem podróżując tym autem:) taka wzmianka ot... co do stylu jazdy i mojego spalania
żarówka przy prędkościomierzu, podświetlenie klimatronica,
cewki- wina LPG ( ok 250 zl szt- wymienilem 2) moduł sterowania silnikiem -ok 1000 zł Bosch wina LPG nie mam żalu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Kompressor 192KM 141kW [l/100km]

10,9