Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Grzesiek, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.3 150KM 110kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło, bo to drugi mój mercedes z tym silnikiem. Wiedziałem na co się decyduję i zrobiłem to z pełną świadomością. Poprzednio miałem również 2x e-klasę z silnikiem 2,8 benzyna + lpg. Mercedes to nieuleczalna choroba... :)
Silnik dynamiczny, przy tym ma bardzo umiarkowany apetyt na paliwo. Jeśli chodzi o relację osiągów do kosztów, to przy lpg idealnie.
Bardzo ładnie pracuje, biegi wchodzą precyzyjnie.
Samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Wbrew pozorom jest szeroki, co powoduje że jest bardzo stabilny. Zawieszenie ok.
Do przodu i na boki bez zastrzeżeń, do tyłu zresztą też. To, że nie widać bagażnika, to oczywiste. Kwestia przyzwyczajenia przy cofaniu.
Mercedes i tyle. Wydaje mi się jedynie że zbyt daleko trzeba sięgać do regulacji ogrzewania, ale to może kwestia ustawienia fotela.
Bardzo ciepło, w lecie klima bardzo wydajna. Bez zastrzeżeń, chociaż z klimatronikiem byłoby jeszcze lepiej.
Żadnych uwag. I z przodu i z tyłu.
Słychać tylko szum opon. Mercedes :)
Jak już wspomniałem, zużycie paliwa jak na tę moc i osiągi rewelacyjne. Masa zamienników, duży wybór części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Łańcuch rozrządu bezobsługowy, w przeciwieństwie do pasków. Zawieszenie bez udziwnień. Wszystko super.
To mercedes, więc tanio dobrego egzemplarza kupić się nie da. Tak czy inaczej auto oddaje z nawiązką swoją cenę. Niewielka utrata wartości przy odsprzedazy w porównaniu chociażby do aut japońskich, włoskich czy francuskich. Ople i fordy pod tym względem to też inna liga....
przepalona żarówka świateł mijania.
nie odnotowano :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 150KM 110kW [l/100km]