Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Marek, 9 lat temu
Silnik 2.3 Kompressor 193KM 142kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.3 Kompressor 193KM 142kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowite przyspieszenie , niezawodność, elastyczność na 5 biegu. Można wyprzedzać spokojnie na najwyższym z biegów ,a jeśli chcemy szybciej,wrzucamy przy wyprzedzaniu trójkę delektujemy się dźwiękiem i przyspieszeniem do 150 (tyle wyciąga na 3) . Troszkę irytujący jest dźwięk przy 2 tys obrotów słychać kompressor silnik jest dość głośny , ale to szczegół tak musi być .Nie lubi 2 tys obrotów tylko wyżej.
Karoseria : Ma swoje lata ,ale rdza niestety zaczyna go lubić.
Polecam to auto osobie która lubi jeździć kocha motoryzację, ceni niezawodność ,elegancję i nie przeszkadza mu spalanko 10litrów .Auto stare ,ale ma moc i elegancję.
Czasami chaczy na jedynce i wstecznym.
Jest okey , bardzo miękki (wersja elegance) . Może to i dobrze w zakrętach jedzie się spokojnie.
Jest okey nie mam zastrzeżeń.
Jest bardzo dobrze . Zima minus ileś tam samochód robi 0.5-1 km i jest ciepło . Klima okey .
Z tyłu miejsca dla 2 osób , bardzo mało miejsca na nogi ,ale to nie E lub S klasa . Tak jest w każdej marce tej klasy.
Cichutko bardzo oprócz tego co wyżej wspomniałem. Na początku gdy kupiłem wysiadałem z samochodu z odpalonym silnikiem i wrzuconą jedynką - bo myślałem ,że zgasiłem :)
Części w cenie jak do volswagena t4 i innych aut . Czyli normalnie żadnej drożyzny . Nic się nie psuje leje się tylko paliwo . Części eksploatacyjne to normalne ,że trzeba wymienić . Przykładowo tarcze na tył 160 zł , klocki 90 zł . Spala zawsze 10l dla jednych mało dla innych sporo . Jednak uważam ,że przy tej mocy to te 10 jest do przyjęcia. Chciałoby się żeby palił 5 ,ale to nie z tą mocą . Alternatywą jest gaz.Aha w mieście spala bardzo dużo podejrzewam ,że od 12l w górę . Na szczęście nie mieszkam w centrum dużego miasta.
Jest dobrze czuć ,że to mercedes nie jakaś padaczka.
Nie ma nic strasznego co by mi nie dało spać . To samochód w który wsiadam i wiem ,że dojedzie gdzie chcę .To mega plus!
Nie ma i tak ma pozostać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Kompressor 193KM 142kW [l/100km]

9,7