Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

bbula, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.4 170KM 125kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : w zasadzie troche mnie zasmucilo to ze tak cicho sobie szemra,ale i tak milo sie tym jezdzi,troche mniej milo sie tankuje,cos za cos.a na koniec,bo tam napisac sie juz nie da gdzie o to pytaja,a odpowiedz brzmi: tak,kupilbym jeszcze raz to auto,a w zasadzie to od jakiegos czasu chodzi mi po glowie C43 AMG...pomysle na wiosne...
Silnik : termostat,wychodzi na to ze lubia padac.
postawilem na doskonale,tak moze jestem w to auto zapatrzony,ale jest wygodne,dynamiczne,zaskakujaco zwrotne na parkingach i codziennie wozi moje 4 litery sprawiajac frajde na rondach jak deszcz popada itp.lepsze jak baba w pewnym sensie:)
Silnik chodzi równo,i cicho,aż chce sie powiedziec ze za cicho... elastycznosc ok chociaz zabawa zaczyna sie po przekroczeniu 3,0 tys obr/min.
automat,na zimno wiadomo troche szarpie,lekko krnąbrna w czasie naprawde spokojnej jazdy (czasem szarpnie,lekko bujnie itp)na cieplo wszystko ok i w zasadzie nie czuc jak zmienia biegi.
szkoda ze ster taki wielki-troche to nieporeczne,zawieszenie troche za miekkie,ale wygodnie za to.no i ta srednica zawracania...
jak dla mnie rewelacja,auto pudelko,z przodu gwiazda robi za wyznacznik,tyl na wyczucie ale latwo opanowac w lusterkach.
wiadomo,wszystko na miejscu,logicznie ustawione i oznaczone.chociaz boli ten \"schowek\" przed pasazerem,szczegolnie jak ktos nie ma podlokietnika.
troche paruje,chociaz wiem ze powinienem sprawdzic stan filtra,z odparowywaniem nie ma problemow.
auto dla dwojga + dziecko,moze dwa ale nie starsze jak 10 lat,z przodu ok ale z tylu (mam180cm wzrostu) za mna nikt dorosly nie usiadzie.
jesli chodzi o silnik to naprawde dobre,opony mam bylejakie i przy 80km/h tylko je slysze,z reszta to v6 ladnie brzmi.
przy padnietym termostacie palil w granicach 20l/100km,po wymianie- miasto ok 16l/100km (krotkie przejazdy)miasto-trasa-miasto ok 11l/100km (pol na pol) i trasa,taka niedzielno leniwa w granicach 8l/100km emeryckim tempem.
mieszkam na wyspach,ceny tu sa inne,auta sa w innym stanie.tak czy tak uwarzam ze auto dobrze wypada w tej kategori.
to moj 2 merc (pierwszy byl C180 98r)i to co moge powiedziec po 1,5 roku obcowania z tymi klockami to to ze nic mi sie nie zepsulo,o ile temu nie pomoglem:a poza tym w jednym i drugim po kupnie musialem wymienic termostat i to tyle.
tez brak,choc w tym pierwszym (c180 98r)ugotowalem silnik i chlodnica poszla sie kochac,no ale sam sie nie zagotowal:)po wymianie chlodnicy skrzynia zaczela szarpac(automat)zorientowani beda wiedziec czemu.i na tym szarpiacym automacie,wrecz kopal raczej,gubil biegi i wogole robil cyrki przejezdzil rok czasu,i nawet na koniec nie poszedl na zlom tylko tata kupil malolatowi na 18,swiadom wszelkich problemow z autem ale niezbyt przejety jako ze sam od lat jezdzi i naprawia mercedesy...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 170KM 125kW [l/100km]

12,7