Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Silnik 2.2 CDI 125KM 92kW
Rok produkcji 1999
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.2 CDI 125KM 92kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Normalny samochód, jak na swoje lata świetnie się prezentuje - chyba, że jest mega zgnity.
2.2 CDI Nie zachwycił mnie niczym. Miałem problemy z odpalaniem w zimę przy -20 stopniach, ale to rozumiałem bo to dość ekstremalna temperatura i na codzień takiej nie doświadczamy.
Nigdy nie byłem fanem manualnych skrzyni - więc ocena wyśredniona.
Bardzo dobrze się prowadzi ten samochód. Jest "mięciutki" i świetnie wybiera dziury.
Dramat - rdza nawet zrobiona w Maju, za dwa miesiące (juz w lipcu) pokazywały się purchle. Po prostu auto zgnilak. Syzyfowa walka z rdzą to nic fajnego, dlatego te auta niedługo znikną z rynku całkowicie.
Świetna widoczność, autem jeździ się idealnie. Jest to Mercedes więc kwestie widoczności i bezpieczeństwa zawsze były na pierwszym miejscu. Do tyłu również wszystko widać :)
W zimę niestety mnie zawiodło ogrzewanie. Czasem czekałem 10 minut zanim szyby mi odparują. Raz wyjechałem na ulicę na wpół zaparowanych szybach i omało nie spowodowałem wypadku - nigdy więcej tego nie zrobiłem.
Niczego nie brakuje. Każdy pasażer jak i kierowca mają wystarczająco miejsca by móc czuć się swobodnie.
Jak na auto za tą cenę jest świetnie. Mercedes to Mercedes - w środku nawet przy dużych prędkościach jest cichutko i można rozmawiać normalnym tonem, niczym w domu.
Niestety mój 2.2 CDI był awaryjny ale TYLKO W ZIMĘ. W lato nic mu się nie dzialo, gdyby lato trwało bez przerwy - jeździłoby się nim super.
Auta bardzo staniały, można sobie kupić fajny egzemplarz ale uwaga na rdzę! Znajdzie się ZAWSZE ale jak są dziury itp to nie ma sensu brać tego auta.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 125KM 92kW [l/100km]

Mercedes Klasa C W202 Sedan W202