Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W202 Sedan W202

Model, 14 lat temu
Silnik 2.5 D 113KM 83kW
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa C W202 Sedan W202 2.5 D 113KM 83kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Ostatni długowieczny Mercedes. Kolor czerwony najbogatsza wersja Elegance. Kupiłem od pierwszego wlasciciela w 2007 roku. Z rejestracją i przyjechaniem nim kosztowal mnie 18 tyś. Super samochód. Chyba nie ma innego producenta co w 1995 roku produkował diesla bez turbiny z automatyczną skrzynią biegów. Mój mercedes jest super wyposażony: brązowa eko skóra w doskonałym stanie, el fotele pompowane i podgrzewane. oczywiście wszystko działa sprawnie do tej pory. Pamietam że wymieniłem chłodnicę klimy bo była wyżarta przez sól. Koszt 330zł sam wymieniłem plus nabicie klimy coś ze 130 zł.
Bardzo tani w utrzymaniu pozatym zmieniajac olej w aut. skrzyni biegów trzeba lać to co zaleca producent.
Wspaniały, cichy i pięknie chodzi.
Automatyczna, działa znakomicie. Przez pierwszy rok jeżdziłem nim non stop 180 km na h. )czywiście spalanie na poziomie 12 litrów. Mieszkam we wschodniej polsce więc mam dobre drogi i mały ruch. V max dla mojego automata to 190 choć w niemczech na autostradzie jechałem nim 200 km na h. Zdaję się że troszkę przysmażyłem olej w skrzyni ale akurat byłem świeżo po wymianie więc się nie przejmowałem. Teraz jak będę wymieniał to zaleję taki olej co poleca producent. Olej wymieniałem u specjalisty od automatów.
Z tyłu mam zawieszenie hydrauliczne, super komfort. Wymieniłem tylko takie gumki wielkości pięści z przody po obu stronach. Pozatym nic nie robiłem. I nic mi nie stuka i nie puka.
Dla mnie swietna. Do tyłu trochę gorzej ale tak to jest jak parkuję się dyzym autem w centrum miasta lub wieczorem na osiedlu. Tylne zagłówki można opuszczać z pozycji kierowcy.
jak na lata 90 te to znakomicie z zwenątrz. W środku luksus jakich mało.
W zimie szybko się nagrzewa a w lecie szybko chłodzi. Klimatyzacja automatyczna.
Doskonałe. Podwójne uszczelki.Jestem zachwycony.
miasto zima 9l lato 8l trasa 6 litrów, średnio 7
Znakomity
Wymieniłem przewód hamulcowy.
Zrobiłem nim 80 tyś km bezproblemowo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 113KM 83kW [l/100km]

6,7