Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Coupe W203

Dawid, 3 lata temu
Silnik 2.0 (C 180) 129KM 95kW
Rok produkcji 2001
Mercedes Klasa C W203 Coupe W203 2.0 (C 180) 129KM 95kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze
Użytkowałem ten model przez 4 lata. Do plusów mogę na pewno zaliczyć nieawaryjny silnik, przyjemność z prowadzenia, świetnie wnętrze - zarówno pod względem spasowania, jak i wykorzystanych materiałów czy jakość systemu audio. Ogółem, bardzo przyjemne auto.
Wystarczająco dynamiczny, żeby poruszać się zarówno po mieście, jak i w trasie, chociaż fajerwerków - głównie przez sporą masę samochodu - nie można oczekiwać. Świetnie chodzi z gazem - kupiłem auto z kilkuletnią instalacją gazową i tylko przyjeżdżałem na okresowe przeglądy.
Biegi zwykle wchodzą ładnie, z delikatnym "klikem". Na minus - 6 bieg trzeba zapinać zbyt szybko, problemy z wbijaniem 2. biegu na zimnym.
Ruda lubi wychodzić tu i ówdzie, trzeba się zaprzyjaźnić z lakiernikem.
Plus za niewielką pionową szybkę nad bagażnikiem - da się na jej podstawie określać odległość od ściany jak w zwykłym hatchbacku. Niestety widoczność za słupkiem B jest tragiczna.
W wersji ze skórzaną tapicerką wszędzie miękko, ale nie polecam jechać jako kierowca odcinka dłuższego niż 150 km, wyprofilowanie odcinka lędźwiowego jest słabe, a raczej jego brak.
Klima i grzanie foteli super, normalne grzanie rozkręca się dość powoli.
Z przodu da się odsunąć fotel do absurdalnie dalekiej pozycji, miejsca na nogi nie zabraknie. W rzędzie za sobą zmieszczą się 2 średnich rozmiarów osoby i zostanie jeszcze minimalna ilość miejsca. Jako kierowca czuję się dość "opakowany" przez samochód, ale to kwestia gustu - może więc być to zaleta lub wada.
Części drogie - jak na Mercedesa przystało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 (C 180) 129KM 95kW [l/100km]

11,8