Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Kombi T203

Patryk , 11 lat temu
Silnik 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa C W203 Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd, to naprawdę ładne kombi z dużym bagażnikiem, wygodnymi fotelami. Ładny pakowny samochodzik. Miłaem srebrny metalik. na szczęcie już sprzedany :)
Kolejny raz to napiszę, samochód z Polskiego salonu, 100% bezwypadkowy, kupiłem go z firmy w której pracowałem. Od czego zacząć, a wiem RDZA, RDZA i jeszcze raz RDZA. Po zakupie samochodu pojechałem do kolegi do zaprzyjaźnionego serwisu, a tam ku mojemu zdziwieniu okazało się że dół drzwi jakiś rudy przednie nadkola też takie sobie, ale że bez wypadkowy i pełen serwis ASO, pojechałem na Jerozolimskie z gwarancją. Uznali, wymienili wszystkie drzwi przednie błotniki, tylna klapę polakierowali. Trwało to 3 tygodnie, od momentu umówienia, oczywiście samochód w tym czasie musiał stać u nich, poco?, podobno takie warunki gwarancji. Po tym czasie odebrałem pięknego mercedesa z salonu, szczęśliwy bo w końcu długo nim nie pojeździłem . Minoł roku. Będąc na działce stwierdziłem, że umyje sobie samochód, a tu znowu RUDY tym razem na tylnych nadkolach od środka, więc poczekałem do przeglądu ASO i znowu zgłoszenie. Uznali, wymienili, trwało to 4 tygodnie, oczywiście samochód przez ten cały okres znowu musiał stać u nich. Lecz tym razem już miąłem dosyć, kupiłem sobie Citroena i temat rdzy dziwnym cudem się skończył.
Silnik jest ok. kolega z firmy UNITRONIC wgrał mi program po którym samochód zdecydowanie odżył, ale i bez tego nie było tragedii.
TRAGEDIA, żenada, najgorsza skrzynia jaką kiedykolwiek widziałem, może z wyjątkiem SMARTA. Miałem pseudo-automat, taka skrzynia sześciu biegowa z możliwością manualnej zmiany biegów, a może lepiej zabrzmi z możliwością automatycznej zmiany biegów. Na wstępie podkreślę, mój samochód był 100% bezwypadkowy z polskiego salonu, od początku do końca serwisowany w ASO. Na początku myślałem że coś się w niej popsuło, bo potrafiła szarpać, a po dłuższym staniu w korku na tzw. automacie, ciężko było ruszyć, samochód szarpał, trzeba było wyluzować dodać gazu i jeszcze raz włączyć bieg. Po wizycie w serwisie na Jerozolimskich w Warszawie usłyszałem od Pana że ta skrzynia tak ma, a moja i tak jest w bardzo dobrym stanie bo płynnie zmienia biegi. Więc jeździłem i zastanawiałem się kiedy znowu zacznie szarpać i dlaczego. TRAGEDIA
Na wstępie podkreślę, mój samochód był 100% bezwypadkowy z polskiego salonu, od początku do końca serwisowany w ASO. Zawieszenie no cóż, byłem przyzwyczajony do trochę innej charakterystyki pracy zawieszenia, wcześniej jeździłem firmowym VW Golfem 5, i od czasu do czasu Volvo V50. Powiem tak jeśli ktoś jeździ do 120 to jest ok., lecz jeśli na trasie 150-160 to już nie jest ok. (Amortyzatory skuteczność 75-78 % wydruk ze stacji.) W samochodzie czuje się ciężki przód i lekki tył, dodatkowo dziwnie się zachowuje w momencie wjechania na łuku w tylnym kołem w jakąś nierówność. Dlaczego piszę, że dziwnie, samochód przysiada tak jakby były zużyte amortyzatory, ale nie były. V50 i Golfik 5 bez porównania, przy znacznie wyższych prędkościach samochody są w pełni przewidywalne. ( od kilku lat startuje amatorsko w rajdach Suabarakiem wiec jakieś pojęcie na temat pracy zawieszenia mam). Mercedes zaskoczył mnie bardzo negatywnie.
Widoczność bardzo dobra, czuje się gabaryty, tu nie mam żadnych zastrzeżeń
ok
Wentylacja, hmmmm może i była by dobra, gdyby łopatki od nadmuchu na nogi zawsze działały, a tak zdarzało się że w zimę nogi marzły. Problem z łopatkami był poruszany na forum mercedesa i sporo osób miało podobny problem jak ja
Bardzo dobra,
Dobre, oczywiście jak dla mnie, to zawsze subiektywna ocena
Silnik ok. jak na 2.2 litra w mieście palił mi 8,5 litra w trasie 5-6. Dla mnie taki wynik jest ok. Przegląd koszt 1700-1900 zł sporo, ale kupując Mercedesa liczyłem się z takimi kosztami.
Rdza, skrzynia, i zawieszenie wszystko psuje
Zasadniczo nic się nie popsuło, choć jak dla mnie to przełączniki strasznie toporne.
Brak, były jakieś drobiazgi, termostat, łożysko na alternatorze, i tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW [l/100km]

Mercedes Klasa C W203 Kombi T203