Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

Przemo1024, 13 lat temu
Silnik 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Piękne brzmienie, świetna dynamika
Jestem zadowolony
Absolutnie brak zastrzeżeń. Bardzo dynamiczna jednostka. Piękne brzmienie wyłaniające się spod maski z całą pewnością każdemu przypadnie do gustu.
Automat z funkcja tiptronic. Pięknie zmienia biegi, w miarę szybko reaguje, aczkolwiek do perfekcji trochę brakuje. Tiptronic nie należy do mocnych stron tego egzemplarza. Mam model z 4 biegową skrzynią.
Ładnie tłumi nierówności i hałas. Jeździłem jednak bardziej komfortowymi pojazdami. Nie mniej jest jak najbardziej ok. Lepszy jak BMW 3 E46 :-) Koszt eksploatacji zawieszenia - drożyzna! Nie jest to samochód dla osób z mało zasobnym portfelem. Niestety :-(
Dla mnie elegancja jak na sedana. Duże szyby, świetna pozycja za kierownicą nawet dla niskich osób (żona ma 158cm wzrostu), po prostu cacko. Lusterka bardzo czytelne.
Wszystko pod ręką. Opanowanie przyrządów i przycisków ma charakter intuicyjny nie wymagający instrukcji. Wersja jest najbogatsza Elegance i gwarantuję, iż konsola centralna ma znacznie więcej funkcji niż classic.
Jest ok. Szyby szybko odparowują klimatronic dwustrefowy działa bez zastrzeżeń.
Dla mnie i żony super. Z tyłu również jest ok (mam 182cm). Nie brakowało mi miejsca na nogi. Wbudowane foteliki dla dzieci są świetnym udogodnieniem.
Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Jak na taką moc 163KM przy automacie jest dobrze. Ok 11.3l/100km przy dynamicznej jeździe (głównie teren zabudowany). Autko bardzo dynamiczne, choć zawsze może być lepiej :-) Wyprzedzanie to bajka.
Drogo
Systematycznie coś się pojawia. Drobne rzeczy a dużo kosztują (głównie kasowanie błędów).
Prawie jak w Golfie IV. Jednak GOLF zawsze jechał do przodu tutaj mamy głupi tryb awaryjny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]

9,2
12,5
8,2
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 1.8 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
12,1
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203