Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 Facelifting

Mateusz, ponad rok temu
Silnik 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Rok produkcji 2012
Mercedes Klasa C W204 Kombi T204 Facelifting 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Super osiągi przy niskim spalaniu
Inne : Usterki narazie tylko dwie - opisane powyżej
Auto posiadam od trzech lat, kupiony z miłości do mercedesów ale i z potrzeby sytuacji - narodziny dziecka. Dla rodzinki 2+1 pasuje idealnie, ale juz dla 2+2 z pewnością będzie to za małe auto. Bagażnik jak na kombi nie jest mega duży ale spełnia swoją rolę - wózek wchodzi w pionie po złożeniu. Auto wygodne, prawie bezawaryjne, dające radość z jazdy. Napęd 4x4 sprawdza się świetnie w każdych warunkach, nareszcie nie muszę sie denerwować w zimie jak to miało miejsce przy poprzednich mercedesach RWD. Auto posiadam od 3 lat - kupiłem z przebiegiem udokumentowanym 167 tys, aktualnie 205 tys. Przez ten okres dwie awarie: 1. peknięty kolektor ssący - koszt z robotą 4000 zł, wymieniony na orginał ; 2. Padł czujnik spalin DPF - koszt 300 zł z robotą. Poza tymi dwoma usterkami auto zupełnie bezawaryjne, zero błędów elektroniki, chcec enginów i tego typu rzeczy. Ogólnie jestem zadowolony i narazie nie myśle sprzedawac bo nic się tutaj nie psuje. Wersja 250 cdi moim zdaniem złoty środek - pali mało (o czym dalej napisze) a osiągi więcej niz zadowalające. Znacząca równica w porónaniu z wersją 220 cdi którą tez jeździłem.
Dynamiczny i oszczędny, 500 Nm na prawde super się zbiera, duża róznica na plus w stosunku do wersji 220cdi. Poza usterkami któreo pisałem w pkt. 1 silnik bezobsługowy.
7G tronic- zastrzeżeń nie mam, może nie mega szybka ale do wersji 250cdi jest idealna, reaguje jak powinna, olej wymieniony przy zakupie auta i narazie nic się nie dzieje - polecam. Z tego co piszą na forach skrzynia pancerna
Mniej precyzyjny niz bmw ale jak na auto rodzinne przyczepic się nie moge. dalej full gwiazdek
Auto ma 10 lat i nie ma żadnych oznaków korozji
brak uwag
Jak na kombi mógłby być głębszy bagażnik. Ale może taki własnie ma być, wiekszy jest w w212 a tutaj znacząco mniej miejsca niż tam.
przy 200 tys pojawiają się " świerszcze" w kratkach wentylacyjnych, narazie tylko w zimie przy namarzniętym aucie. po nagrzaniu świergolenie znika. Wymiana wiatraka jakieś 500 zł i mozna ogranąc samemu
Wczesniej jeździłem a6 i E klasą - jest tu znacząco mniej miejsca co nie znaczy mało. Ja 180 cm i 80 kg wagi pasuje tutaj idealnie, ojciec 189 cm i 110 kg wygląda nieco komicznie - auto jest dla niego zbyt małe poprostu.
Nie tak jak w klasie E ale przyczepić sie nie moge - w końcu to mercedes
Koszty części jak to w mercedesie - marka premium. jest na szczęście dużo zamienników dobrej jakości.
Samochód wart swojej ceny, chociaż ma juz 10 lat na karku to ceny oscylują miedzy 40-50 tys zł. Jeżeli dalej będzie tak bezawaryjny jak do tej pory to jest wart każdej złotówki.
opisane powyżej dwie usterki które mi się przytrafiły
opisane powyżej dwie usterki które mi się przytrafiły