Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Kombi Facelifting

Adam, 11 miesięcy temu
Silnik 2.0 220d 194KM 143kW
Rok produkcji 2020
Mercedes Klasa C W205 Kombi Facelifting 2.0 220d 194KM 143kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Starzeje się, chciałem kupic Q5, ale gdy pojechałem po Audi na placu stała C-Klasa i już z niej wysiąść nie chciałem. Jeździ wzorowo, we wnętrzu czujesz, że auto jest drogie. Wszystkie przełaczniki, guziki chodza miękko i z przyjemnym oporem. Mały minus za piano black.
Silnik to jest majstersztyk, moment dostępny praktycznie od razu, wbija w fotel (co to musi być w c300?). Bardzo wysoka kultura pracy, zero drgań, wyprzedzanie na trasie to jest bajka, chce się jeszcze i jeszcze...
Bardzo szybka i odpowiednio zestopniowana. Zawahań nie zauważyłem ale jakieś szarpniecie się zdarzy.
Balem się trochę, że nie polubię się z tylnym napędem. Ale byłem głupi :)
troczę małe szyby boczne
Tak jak należy, nie ma się co przyczepić zwłaszcza, że Klima i radio obsługiwane są za pomocą przycisków, Manetka zmiany skrzyni za kierownica to idealne rozwiązanie, dlaczego inni tak nie robią..
Ani przez sekundę nie przeszło mi przez myśl by wyłączyć automatyczna klimatyzacje, zimą auto grzeje praktycznie od razu.
Dwa foteliki z tyłu i tyle, Moje dzieci narzekają bo przesiadły się z Insignii II gdzie miejsca na nogi było aż za dużo. Gdy wyjąłem fotelik sam za sobą siedziałem mega wygodnie (185cm) Uwaga, oparcie kanapy z tyłu jest dość mocno pochylone
Przy prędkościach 160-170 cisza jak makiem zasiał dzięki 9 biegowi.
Serwis olejowy - 600zł poza ASO Mam ten większy bak paliwa 66 litry - 1100-1200 km realne ale szybko jest powiadomienie o rezerwie, Mam tez powiększony zbiornik adblue (chyba 25l), zamiast standardowego (8l). Polecam dopłacić za większy jak ktoś dużo śmiga na autostradach.
To jest kpina, że w aucie za 200tyś zł nie ma foto chromatycznego lusterka wstecznego. Parę dni po zakupie jechałem i cos mnie strasznie oślepiało w nocy. Nie zwróciłem na to uwagi bo poprzednie 3-4 moja auta marek znacznie tańszych to miały i tak się przyzwyczaiłem, że nie pomyślałem nawet o tym by to sprawdzić... pomogło przyciemnienie szyb
Nowe auto
Nowe auto