Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

auuuuu, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.0 136KM 100kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Inne : cały klimat w środku i na zewnątrz, jakość, materiały, nić nie jest pozostawione przypadkowi a do tego ta gwiażdka przed toba gdy nim jedziesz. Król jest tylko jeden!!! Mercedes
Moje auto ma 15 lat jest w wersji avangarde pełna opcja bez automatu i navi. Nie jeden sedan średniej klasy najnowszej produkcji nie osiągnie tego poziomu co już dość leciwy merc, audi czy bmw. Kupiłem w miarę pewne auto, sprawdzone i nie żałuje nawet złotówki, doskonale się prezentuje i jeździ. Problem tego modelu tkwi w tym iż ludzie kupują bardzo wyeksploatowane auta, diesla poniżej 200tyś raczej nie ma na rynku. Potem ludzie dziwią sią ze auto wymaga wkładu finansowego. Istnieją tez pewnie felerne modele, ale zdarzają się każdym marką, jeden chwali drugi zachwala, radze nie kupować pierwszego lepszego tylko szukać tego odpowiedniego na pewno Cie nie zawiedzie.
Silnik ok tylko szkoda że bez kompresora. Do jazdy w długie trasy i z obciążeniem polecam nieco mocniejsze silniki. Ale nie jest to auto do ścigania.
Skrzynia manual, biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.
Jeśli jest wszystko sprawne to auto płynie po drodze:) Jest komfortowe a jednocześnie dobrze trzyma się drogi i pewnie się prowadzi.
Jak na tak duże auto ok, szkoda ze nie mam parktronic.
moim zdaniem wszystko na swoim miejscu, szkoda że nie ma miejsca na kubek, ale to nie stołówka.
nie mam zastrzeżeń, chłodzi i grzeje szybko, nawiewy z tyłu tez sie przydają.
to klasa E, więc jest naprawdę wygodnie. 4 osoby mają dużo miejsca, nikt nie narzeka:)
czasem można zapomnieć że jedzie się 120, 140, 160, to nie znaczenia jest bardzo cicho i spokojnie.
ceny części na rynku są dość przystępne, dużo zamienników ale nie polecam np. zderzaka nie oryginalnego bo chrom nie przylega dokładnie. A ogólnie auto jak każde inne są rzeczy tanie i troszkę droższe np kluczyk ok. 1000 zł. bo nikt inny jak aso nie potrafi go dorobić :(
Jakość extra klasa, siwa skóra, drewno. Salonik na kółkach, bez żadnych skrzypiących plastików, to w końcu mercedes. Auto kosztowało 15 tyś. myślę że nie dużo jak na ten model, są tez za 11,12 ale lepiej omijać z daleka.
zrobiłem ponad 10tyś i nic. zero problemów.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]