Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

MBfanpaweł, 9 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.0 136KM 100kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest wygodny
Silnik : pekł blok silnika - wumieniłem silnik, silnik ok ale bierze olej
Karoseria : walka z rdzą nie do zwyciężenia
Przeniesienie napędu
Samochód jest dla ludzi, którzy chcą przeznaczyć większe pieniądze niż sam zakup auta lub kupić auto za cenę wyższą niż rynkowa to wtedy jest spoko. Samochód niby zwyczajny, ale jak to mawiają w Top Gear jest moim zdaniem "fajnym" autem z duszą. Drugi raz bym nie kupił ze względu na awaryjność mojego egzemplarza
Silnik 2.0 16V z serii M111 w mojej opinii jest porażką pod względem awaryjności, zaprzeczeniem opinii o Mercedesie. Silnik lubi obroty więc przy normalnych obrotach jest mułem przy wyższych obrotach potrafi jak honda(nawet lepiej w przypadku 2.0 16V), jednak wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że właściciel często będzie dolewać olej, a za jakiś czas wymieni silnik
Awaria skrzyni automatycznej przy deklarowanym przebiegu 250 tysięcy - wpisałem manual bo strona mi uniemożliwiła (koszt naprawy 3000 zł). Jednak daje 4 bo po naprawie ładnie zmienia biegi i uwzględniłem to, że należy się liczyć że auto mogło mieć większy przebieg niż na liczniku.
Prowadzenie wygodne, ale nie ma "wow" co do komfortu w porównaniu z dzisiejszymi limuzynami, ale złego słowa nie można powiedzieć. Jak na tamte lata to jeden z najbardziej komfortowo prowadzących się samochodów.
Jest dobrze, widoczność do tyłu - typowy sedan- nie znasz dnia ani godziny gdy urośnie mały pieniek, widzenie lusterkach bocznych mogłoby być lepsze jednak dla doświadczonych kierowców to żaden problem. widoczność przód i boki idealnie
Tutaj jest naprawdę ok i doskonale jeśli chodzi o wnętrze, obsługę, wymiana żarówek super. Prostota użyteczna nic nie przekombinowane polecam dla ludzi ceniących sobie spokój.
Bardzo dobre ogrzewanie w niskich temperaturach. Klimy nie mam więc nie piszę.
Nie jest źle, ale dzisiaj są lepsi w przestrzeni. Wysocy pasażerowie tylnej kanapy cierpią względem komfortu osób siedzących w przodzie, jednak to nie ma tragedii, są gorsze samochody pod tym względem
Bardzo dobrze jak na te lata, poza szumem kół przy jeździe do 110 km/h nic nie słychać.
Bardzo dużo niespodzianek, to nie jest "budżetowe" auto. Po długotrwałych i niespodziewanych wymianach 1/3 auta może i auto się odpłaci spokojem na jakiś czas jednak trzeba swoje zapłacić, żeby było miło. To jest 2l benzyna więc nie narzekam na spalanie bo szczerze mówiąc jakby to auto dużo paliło i nie było innych problemów to byłoby najlepsze na świecie:)
Szczerze mówiąc polecam ludziom mających sentyment do MB W124. Nie polecam osobom chcących kupić po prostu dobre auto za kilkanaście tysięcy złotych i poruszać się po prostu dobrym autem nie bawiąc się w sentymenty do marki i tradycji i bogatej historii MB.
drobne usterki na szczęście takich nie ma w W124 jak coś się popsuje to dłuuugo nic, a jak już ma coś się zepsuć to są to grubsze sprawy. Jedyne co było to podświetlenie konsoli środkowej, ale nie bawmy się w "hiper"estetykę
Samochód miał następujące problemy - pęknięty blok silnika(wymiana silnika), nowy silnik z mniejszym przebiegiem działa jak zegarek, ale żre olej niemiłosiernie, więc słabo. Popękane uszczelniacze tylnego mostu, wymiana łożyska podpory wału, remont skrzyni biegów i parę innych niespodzianek jak regulator ciśnienia paliwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

11,8