Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

Typiszcz, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.2 150KM 110kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja przenich blotnikow - wada fabryczna wystepujaca w kazdym egzemplarzu
Generalnie jestem pasjonatem marki i jestem bardzo zadowolony z tego modelu. Poprzednie modele Mercedesow posiadanych przeze mnie: W115 200D W123 300D W201 200D W124 200E i obecne W124 E220 95r. automat :] W124 to ostatni 100% Mercedes :D Pozd...
Ja jestem bardzo zadowolony. Jezdzac spokojnie pracuje kulturalnie i cicho, a przy depnieciu szybka redukcja (automat) i idzie jak szalony :)
Automatyczna - jak jest zimna troszecze potrafi szarpnac przy zmianie, ale jak sie rozgrzeje wzystko ok.
Apropo zawieszenia powiem tak. Skomplikowana konstrukcja, duzo miejsc gdzie moga pojawic sie luzy, ale jak wszystko jest ok (tak jak u nie - nowe amorki i sprzezyny) wszystko pracuje pieknie :)
Moim zdanie wodocznos jest bardzo dobra. Osobiscie niemam zadnych problemow z prakowanie czy tym ppodobnymi zeczami. Gwiazdka na masce bardzo pomaga :) PS. BEZ GWIAZDY NIEMA JAZDY :D
Generalnie niezle, ale kimatyzacja mogla by troszecze bardzie chlodzic.
Sadze ze jest wystarczajaco miejsca w kabinie i dla pasazerow z przodu i z tylu. Fotele mogly by byc wygodniejsze no ale o 95r. Co mi sie nie podoba to umieszczenie baku paliwa za tylna kanapa przez co kanapa nie jest skaladana :/
Jezli auto nie bylo np. lakierowane albo rozbierana za bardzo i wszystko dobrze sie trzyma i nie brakuje wyciszen, moim zdanie jest dobrze.
Jest to silnik benzynowy z 93r. o pojemnosci 2.2 wiec niema co sie oszukiwac pali jak na taki motor przystalo ale niema ragedii.
To Mercedes wiec przy produkcji dbali o najmniejsze szczegoly i ja jestem zadowolony, ale porownuja np. z BMW E36 98r. to BMW ma wiecej jakis drobny udogodnien.
Ja powaznych usterek nie mialem. Twierdze ze o auto trzeba dbac i wiedziec kiedy co zaczyna \"kulec\" i to naprawic i wtedy problemow niema. Ja wymienialem : czujnik temp., wiskoze, sprezyny i amorki, sworzen, koncowki drazkow. Wszystkie te zeczy nie byly wczesniej wymieniane, byly wymienaine po raz pierwszy wiec sadze ze po 15 latach uzywania mialy prawo byc zmeczone.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 150KM 110kW [l/100km]

9,7