Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

ace4, 12 lat temu
Rok produkcji 1993
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.2 150KM 110kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dziadkowa konstrukcja, jedzie i płynie zarazem.
Układ elektryczny : Parcieją kable przy silniku
Karoseria : Przednie nadkola lubia korodować
Zawieszenie : Dość trwałe. Tuleje tylnej belki
Auto już dość stare. Większość ludzi jeżdżących autami nie zasługuje na miano kierowców, gdyż zaniedbują podstawowe sprawy i naprawy w aucie. Jednak trzeba pamiętać że znalezienie dobrego egzemplarza jest możliwe. Trzeba poświęcić dużo czasu i pieniędzy. Kupowanie gruchota za 3000-4000 tyś mija się z celem. Szybko okaże się iż kupiliście studnie bez dna. Dobrze utrzymany posłuży na pewno przez długie lata. O mercedesa trzeba dbać a on odwdzięczy się wam na każdym kroku. Mój dziadek oddał za mnie życie podczas wypadku, zatłukł bym sprawcę który zabił mi gwiazdeczkę.
Pomimo tego iż auto miało 150hp było to zbyt mało. Auto zbyt ciężkie do takiej jednostki napędowej. Fakt iż dość oszczędne, prędkość vmax też niczego sobie bo 200 spokojne można jechać. Silniki te maja problemy z elektryką. Parcieją kable od instalacji elektrycznej silnika i osprzętu np. przepustnicy.
Biegi wybiera się bardzo dobrze. Przełożenia niczego sobie, choć 1 mogła by być troszkę dłuższa.
Istna poezja. Zadbane zawieszenie W124 idealnie wpasuje się na polskie drogi. Jedynym minusem zawieszenia jest to iż nie czuć prędkości i na zakręcie może być to zgubne.
Jest dobrze. Celownik wyznacza nam trajektorie lotu :) Prawe lustro wydawało mi się początkowo zbyt małe, jednak można się przyzwyczaić.
Wszystko na swoim miejscu. Centralnie usytuowane sterowanie szyb, balans nagłośnienia, sterowanie lusterek. Oddzielna regulacja temperatury nawiewu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ja wsiadając codziennie do swojego mieśka uśmiechałem się, widząc drewno, jasny prążkowany welur. POEZJA.
Świetnie radzi sobie z odmrażaniem szyb w zimę. Dodam iż nie jestem za skrobaniem szkła gdyż można zniszczyć sobie szybę. Auto nigdy mi nie parowało, nagrzewało się bardzo szybko.
Z przodu miejsca pod dostatkiem, problem zaczyna się natomiast z tyłu. Przestrzeń na nogi jest ograniczona. Przy przewożeniu dziecka w foteliku na tylnej kanapie trzeba podsuwać fotel do przodu, jest to trochę bardzo nie komfortowe. Siedzenia bardzo wygodne.
Praktycznie każdy element jest wygłuszony, spasowany idealnie, dlatego w niekombinowanym egzemplarzu skrzypienie elementów w środku jest po prostu obce. Nawet nadmuch jest odpowiednio wyważony a żeby nie powodować nie miłych akustycznych doznań.
Jednostka jest jedyna opcją pomiędzy osiągami a spalaniem. LPG znosi bardzo dobrze. Ceny części do niskich nie należą. Z serwisem też jest problematycznie. Szukać tylko wyspecjalizowanych zakładów!!! W Policach polecę zakład na Tanowskiej.
Trudno pisać tu o stosunku jakość cena. Jest to samochód który wart jest większych pieniędzy. Tym bardziej iż stanie się nie długo youngtimerem. Wersje coupe są najbardziej poszukiwane na rynku, kupując auto z większym silnikiem musimy się liczyć z jego konsumpcją.
Podczas rocznej eksploatacji wykonałem tylko konserwację szyberdachu. Inne elementy udogadniające życie w aucie sprawowały się na 5+. AAA przepraszam. Był problem z oświetleniem kokpitu i zegarów. Spalił się czerwony bezpiecznik w liczniku. Szybka wizyta na forum w124 bytom i problem został rozwiązany. Koszt z dojazdem ok 30zł
Problemy z elektryką silnika ( dotyka to wszystkich modeli od 1992r). Przestrzegam sprawdzajcie przed zakupem kable. Naprawa jest kłopotliwa, wymaga sporej dozy gotówki, lub miejsca w garażu i cały wolny dzień. Wiązkę należy zregenerować gdyż zaniedbanie problemu doprowadzi do uszkodzenia przepływomierza, przepustnicy lub komputera.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 150KM 110kW [l/100km]

9,7