Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

ase, 7 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W124 Sedan 3.2 220KM 162kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Cóż materiały wnętrza się nie starzeją, jest miło , auto jest dopracowane w najmniejszym szczególe, komfort i przyjemność zagwarantowane
silnik ciągnie jak petarda z agresywnym pomrukiem , ale można też poruszać się dość szybko w ciszy muskając pedał gazu
automat 4 bieg niezawodny, przydał by się 5 bieg ale to tylko w trasie, w mieście jest wystarczająco IV przy 160 :]
komfort, komfort, mam miękkie zawieszenie a nie sport i takie mi pasuje, wbrew pozorom auta nie rzuca po drodze przy prędkościach do 200 czuję się w nim pewnie, zawracanie to przyjemność pomimo wymiarów gwiazdy
wiadomo lusterka w 124 nie grzeszą widocznością, cofanie też może wymagać pewnego wyczucia kierowcy , ale to jest przecież limuzyna i one tak mają.
wszystko pod ręką, solidne i miłe w dotyku , zapach skóry wewnątrz auta.
z 1.9 tdi to nie ma co porównywać heheh, po przejechaniu ok. 2 km mam rozgrzany silnik , zaleta że szybko bardzo się grzeje i długo stygnie. mam automatyczny klimatronik heh kozak jak na tamte lata
dla wszystkich przestrzeń jest wystarczająca
jest cichutko tym autem sie płynie , nawet przy dużych prędkościach można rozmawiać swobodnie , no i ten dzwięk skrzyni merca jak w cichym odrzutowcu
coś za coś 7.9 do setki w automacie, ogólnie w małym mieście 14/100 przeważające odcinki do 5 km
w sumie to jest ostatni dzwonek na zakup tego modelu ceny wędrują ostro w górę szczególnie mocna benzyna,
na pewno ponad przeciętną , auto jest proste samo w sobie łatwo jest je zdiagnozować.
nie miałem, raczej będzie to skrzynia, choć oby tak nie było !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 220KM 162kW [l/100km]

14,7