Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

uczmen, 12 lat temu
Silnik 2.5 Turbo-D 126KM 93kW
Rok produkcji 1994
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.5 Turbo-D 126KM 93kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : ze 130km/h momentalnie się zatrzymuje kiedyś wyskoczyło mi stado jeleni zaparłem się o pedał hamulca dwoma nogami a auto momentalnie się zatrzymało
Przeniesienie napędu : Skomentuj tę usterkę...
Silnik : Skomentuj tę usterkę...
Zawieszenie : Skomentuj tę usterkę...
fajne bezpieczne auto komfortowe nie zawodne tanie w utrzymaniu z obszernym bagażnikiem 520l nadający się w dalekie trasy a do tego z tym silnikiem i automatem to po miesicie startuje pierwszy ze świateł nie depcząc go tak do 2000/min a najczęściej zwracają uwagę na to jaki te auto ma promieni skrętu i jak pościsz kierownice to szybko wraca sama na środek kobiety to doceniają bo nie muszą tyle kręcić kierownica
moim zdaniem jeden z najlepszych diesel kompromis miedzy 2.0l a 3.0l dynamika i oszczędność auto do 100km/h przyspiesza w 11s nadal po tylu latach i kilometrach v.max 200km/h trochę potrzeba mu czasu ale drogi wystarcza nawet w Polsce
fajne jest to że nie maja przycisku sport tylko jak gaz dajesz to tak kreci się silnik minus ze rzadko występuje blokada mostu w zimę idzie się łatwo zakopać trzeba mieć dobre opony a i kic-daw czasem nie chce zredukować to trzeba samemu to zrobić
bardzo fajnie wybiera dziury nie przechla się na zakrętach przeciętne koszty utrzymania i dość łatwe w naprawie jeżeli masz pojecie o mechanice idzie bez problemu nim przejechać 800km i nie czuje się zmęczenia czy łamania w kościach w nocy bez problemu pasażerowie będą zasypiać podczas jazdy
ze względy na na swoje gabaryt to kiepsko się parkuje zawsze masz wrażenie ze zaraz zahaczysz a tu jeszcze metr brakuje a wewnątrz to wszystko fajnie w lusterkach super widoczność i nawet słupki nie zasłaniają
bagażnik pojemny 1.60 metra ma na szerokość wnęki gdzie mogę wcisnąć dwie zgrzewki wody i nie latają praktyczny.Wewnątrz jak ma się airbag to o schowek mniej rozstawienie przycisków intuicyjnie czytelne fajnym plusem jest to że w przełączniku kierunkowskazów są wycieraczki doceniłem to jak miałem prawą rękę złamana z tulu bardzo wygodne fotele z przodu tez + regulacja fotela kierowcy
fajna sprawa szybko ogrzewa kabinę w zimę odśnieżasz wsiadasz i już daje ciepełko z nawiewu minus niema w wersji bez klimy filtra przeciwpyłkowego i co jakiś czas latają w aucie jakieś paprochy przy włączaniu nadmuchu ale za to maja dwustrefowy termo-control
z przodu super podłokietnik jest przytwierdzony do fotela i jak ustawiasz fotel to i masz podłokietnik w dobry miejscu a nie z tylu fotel regulowany góra duł oraz podudzia pulpit nie nachodzi na kierowce i nie ma się przeto jakiejś klaustrofobii z tylu nawet jak siedzi osoba która ma 190cm to będzie czulą się komfortowo nawet jeśli biedzie kierowca 180cm
super diesla słychać dopiero na obrotach powyżej 2200/min ale i tak ludzie którzy jada tym mercem to nawet nie wiedzą ze to diesel na wolnych obrotach to tylko delikatnie buja autem i nie słychać pracy silnika praca zawieszenia cicha jak ma się wysokie opony to dość przyjemny odgłos jak się wjedzie w dziury gorzej jak jest niski profil to i nawet można się zlęknąć tapicerka potrafi sobie po stukać ale to zdarza się na bardzo popękanych asfaltach
tanie części duży asortyment zamienników mimo wiolo wahacz-owego rozwiązania z tylu to rzadki wydatek moje auto ma ponad pól miliona kilometrów i miało oryginalne wahacze które wymieniałem koszt 800zl plus geometria 200zl spalanie jak jedziesz tyle wlewasz po mieście od 7.5 l do 10 l/100km a na trasie od 6.5 l do 8.5 l/100km przeglądy rzadko tylko oleje i filtry co roku silnik bez obsługowy i co jakiś czas warto zaglądając pod maskę czy pasek napędzający alternator wspomaganie itp. nie jest już sparciały
cena zakupu duża i ciężko o dobry egzemplarz a do tego troch maja już latek ale jak się uda trafić to nic innego się już nie chce chyba ze znudzi się nam go tylko mycie i sprzątanie i wymiana jakiś części na chama bo coś gdzieś tam zastukało
jak dbasz to i masz czym szybciej zareagujesz na jakieś trzeszczenia piski to cie nie zawiedzie a naprawisz o mniejszych kosztach jak na razie to tylko akumulator załatwiłem bo miałem tubę itp. i ciągnęła porządnie jak przyszła zima no to był problem automatu na pych nie odpalisz ale zawsze ktoś się znalazł z kablami bujałem się tak ze dwa miesiące
nie ma ten woź jakiś poważnych usterek jak wspomniałem mam automat odpukać nic się z nim nie dzieje gdzie wszyscy o automat będziesz płakał jak ci się popsuje auto ma pól miliona ponad i nic nawet się nie zapowiada na to by miał się rozkraczyć a koszt naprawy automatu tego typu czyli cala regeneracja a nie wymiana tego co się uszkodziło to do 4000zl gdzie inne auta maja sprzęgła do wymiany co 200tys i koszt 1000zl ale jak dbasz tak masz

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Turbo-D 126KM 93kW [l/100km]

Mercedes Klasa E W124 Sedan