Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

MerFil, 13 lat temu
Silnik 3.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 1994
Mercedes Klasa E W124 Sedan 3.0 D 136KM 100kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Kultura pracy zachwyca uszy, a spalania nie powoduje spustoszenia w portfelu :)
Auto jak na swoje lata jest ponadczasowe. Po przejechaniu 320 000 km brak większych usterek. Silnik, skrzynia, zawieszenie mam w znakomitym stanie. Merc 300D 136KM służy do wożenia się. Gorąco polecam ten model :)
Silnik jak na 320 tyś. jest w stanie idealnym, brak jakichkolwiek wycieków, odpala bezproblemowo. Kultura pracy na bardzo wysokim poziomie. Bardzo cichy podczas jazdy. Ładnie wkręca się na obroty :)
Skrzynie mam automatyczną. Bardzo płynna zmiana biegów, nic nie szarpie i nie stuka.
Jestem bardzo zadowolony. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Chociaż na wyłączonym silniku wyczuwalny jest już delikatny luz to po odpaleniu jak wspomaganie zacznie działać luz jest praktycznie nie wyczuwalny. Merc bardzo dobrze trzyma się nawierzchni, a kierowca ma nad nim pełną kontrolę. Bardzo dużym plusem jest tutaj kąt skrętu, który jest naprawdę imponujący.
Nie mam żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o widoczność w tym samochodzie. Duże i osadzone pod dobrym kątem szyby pozwalają na bezproblemowe manewrowanie Mercem.
Auto nagrzewa się bardzo szybko mimo, że na zewnątrz temperatura spada poniżej -20 stopni. Latem klima spisuje się rewelacyjnie.
Co tu dużo pisać wygodnie jak w domowym fotelu.
Byłem bardzo mile zaskoczony kiedy pierwszy raz się przejechałem. Diesel z 94 roku, a tu przy 120 spokojnie można rozmawiać. Bardzo dobre wygłuszenie, słychać jedynie mruczenie silnika :)
Jestem bardzo zadowolony. Spalanie w mieście na krótkich odcinkach to poniżej 10 litrów. Jak na 3.0 litrowy silnik jest to znakomity wynik. na trasie spalanie nie przekracza 7 litrów.
Swojego Merca kupiłem za 10 000 jedyny mankament jaki w nim miałem to delikatnie trzaśnięta przednia lampa od kamienia. Autem przejeździłem zimę i nie miałem najmniejszego z nim problemu. Fakt, że ciężko dorwać zadbany model, ale naprawdę warto takiego szukać :) Samochód odwdzięcza się pod każdym względem :)
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego modelu.
Brak :)

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 136KM 100kW [l/100km]