Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

bini83, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.0 136KM 100kW 1995-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Znaczne ogniska korozji przewarznie w młodszych modelach.
Układ elektryczny : Pojawiają się czasem usterki elektryki.
Inne : Awarie nawiewu .
Eleganckie,super wygodne autko,praktycznie bez awaryjne,solidna maszyna !! Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy ! I to jest fakt !! Jedyny minus korozja ,częściej występuje w młodszych modelach.
Silniczek w tym autku pracuje w miarę cicho,jeżeli chodzi o dynamikę to nie oczekujmy tu rewelacji,kupując takie autko nastawmy się na komfort !!!
Co do skrzyni biegów to jak dla mnie jest ok,ładnie wszystko pracuje .
Komfortowa ,wygodna maszyna,choć przy bardziej ostrej jezdzie po zakrętach trochę buja za mocno.
Widać co potrzeba i wystarczy !!
Myślę że jeśli chodzi o ergonomie to tutaj ,kto jakie ma gusta??
Duża ilość kratek nawiewy,duża opcja regulacji,szybko ciepło nawet w duże mrozy.
Przestrzeni w Mercedesie tej klasie na pewno nie będzie brakować dla kierowcy jak i pasażerów,wysokich i tych niskich,jedyny minus ,nie rozkładana tylna kanapa.
Powyżej 130 prędkości robi się głośno.
W tej klasie auta raczej nie ma co tu dużo mówić o ekonomiczności,bo nie o to tu chodzi,ja osobiście polecał bym trochę większy silniczek w w210 niz 2.0,części dostęp bez problemu,a z racji takiej że to mercedes to zapłacimy tu troszkę więcej,ale to też bez jakiś kolosalnych różnic !!
Myślę że za te pieniądze wydane na właśnie te autko ,otrzymujemy świetnie wykonane,bez awaryjne komfortowe z klasą auto w którym się zakochacie.
Akurat tu mamy do czynienia z samochodem naprawdę bardzo mało awaryjnym,jak przystało na mercedesa.Wiadomo dużo zleży w jakim stanie modelek wcześniej nabyliśmy ??.
Z tego co słyszałem częstym awarią ulega elektryka w aucie , ja akurat nie miałem z tym problamów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 136KM 100kW [l/100km]

8,9