Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

anpart@vp.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.8 193KM 142kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : Sztywność nadwozia godna podziwu-żadnych stuków i trzasków, a auto w Polsce już3lata
Zawieszenie : łącznik drążka-podobno typowe
prestiż,wygoda,niezawodnoć,mercedes,elegancja. niestety początki korozji nadkoli, progów i dołów drzwi-przy lakierze akryl koszt usunięcia ok800zł, ale jednak marce nie dodaje to image´u
Ciutkę słaba elastyczność poniżej3tyś obr/min, dobrze wyciszony(powyżej 4,5tyś zaczyna się robić głośny, ale również brzmienie jest niczego sobie..)
automat,IVbiegi-w zupełności wystarcza. na trasie przy150km/h 3700obr/min. biegi przełącza bez poślizgu, szybko. Zaletą IVbiegowego automatu jest jego BEZAWARYJNOSC.
Handlowałem autami i jeździłem wieloma. Każdy doceni to zawieszenie,ale po przejechaniu kilku kilometrów-wtedy naprawdę zaczyna się dostrzegać co to jest mercedes. Dla mnie rewelacja
z przodu obrys nadwozia kończy gwiazda, a z tyłu przetłocznie klapy-trzeba podnieść fotel i widać wszystko. Jeśli ktoś siedzi głęboko-cóż są w końcu czujniki parkowania...
wszystko intuicyjne-aż nudno. ale dlaczego bak pojemników na napoje?
Auto nagrzewa się błyskawicznie, trochę wolniej chłodzi, ale niczym nie ustępuje nowemu W211-przynajmniej ja nie widzę różnicy
Dobra izolacja zawiedszenia, szumów i silnika, ot trochę głośniejszy od maszynki do golenia-gdzieś czytałem takie określenie
LPG sekwencja,miasto do15l,trasa do13l. Jazda umiarkowana
Ceny nadal wysokie w porównaniu do innych marek z tego rocznika.
Przebieg ponad240tyś i bez niespodzianek-trudno przecież narzekać, że za10lat sypie się pierwszy od nowości tłumik...
j/w

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]