Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Wojtek Werty, 18 lat temu
Rok produkcji 1996
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.8 193KM 142kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Jestem baaardzo zadowolony! Moje najlepsze auto do tej pory. Za dwa lata mam zamiar zamienić na W211 tyle, że z silnikiem 4.2 benzyna. Kocham tylko benzynowe auta!
Silnik bardzo mocny, wyprzedzanie jest po prostu istną rozkoszą. Na śniadanie mój merc połyka ople, renówki, passaty a na obiad audi a4, a6 i inne. Silnik bardzo cichy, elastyczny charakteryzujący się sportowym zacięciem.
Automatyczna skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, jedynie mam problem z 5 która nie zawsze wskakuje. I często jest tak, że na trasie przy dużej prędkości jeżdzę na czwórce zamiast na piątce. Ale to sprawa dla mechanika, naprawi się i będzie w końcu piąty bieg, a co za tym idzie, mniejsze spalanie.
Jak to Mercedes. Zawieszenie płynne, miękkie, ciche. Posiada kontrolę trakcji, antypoślizgową, ASR, ABS i inne bajery tego typu. W kilku sytuacjach kontrola trakcji uratowała mi samochód przed poślizgiem. To super sprawa.
Widoczność z przodu i po bokach jest bardzo dobra. Minus sie należy za tylną szybę przez którą kierowca niewiele widzi. Konieczne są czujniki parkowania. Na szczęście są takie do samodzielnego montażu co w lato zamierzam uczynić.
Idealny klimatronic. Cichy i stabilny.
Bardzo dużo miejsca, mój spaniel ma swoje ulubione miejsce na podłodze pasażera kierowcy:) Tam własnie lubi spać podczas długich podróży.
Doskonałe! Ciche w środku!! Kiedy jeżdziłem Hondą Civic to przy prędkości 140 na godzinę nie dawało się rozmawiać przez telefon. A w tym samochodzie jadąć 180 na autostradzie, jest naprawdę cicho. Do podróży tym autem nadaje sie tylko muzyka poważna. W końcu to klasyczne auto a nie bmw dla łysoli. Polecam Ravel - Bolero. Najlepsza muzyka dla 8 głośników w Mercedesach:)
No niestety. Coś za coś! Spalanie w mieście 14-16 litrów czystej benzyny. A na trasie średnio 10-12 litrów. Klimatronik włączony nonstop.
Mercedes to Mercedes. Tu płacisz za markę, snobizm, klasę i wygodę. Bez dwóch zdań! Na nowego Mercedesa mnie nie stać, to już niemal cena nowego domu. Wolę więc zamiast nowej Astry 6-8 letniego Mercedesa lub Audi.
Często otwiera się samoistnie popielniczka co czasem mnie wkurza:) A poza tym to wszystko ok!:)
Kopciło coś z rury wydechowej, falowały obroty - okazało się, ze zepsuła się sonda lambda. Wymiana spowodowała zanik wszelkich problemów i wzmocnienie mocy silnika:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 193KM 142kW [l/100km]

12,8