Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Silnik 2.2 CDI 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 CDI 125KM 92kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : trudno go "zamęczyć", wg licznika auto przejechało jakieś 280k, + minimum 150k których już nie widać, całokształtem zdecydowanie na +
Karoseria : rdza, pojawia się, zwłaszcza na progach, ale wbrew ogólnej opinii nie jest to sito, zdecydowanie
Silnik : podkładki pod wtryskami, średnio raz w roku są do wymiany, łączny koszt 50-100 zł.
Ogólna ocena auta BDB, ale nie doskonale, ze względu na niewielkie, ale jednak powtarzające się mankamenty.
Silnik wg licznika, przy zakupie, miał na koncie jakieś 200k, sam dołożyłem jakieś 80k i... No właśnie, całkowite zużycie auta wskazuje na jakieś 150k zaniżenia, ale jeździ, i to w ogólnej ocenie dobrze!
Skrzynia od nowości ta sama, trudno ocenić ile ma już przejechane, ale jest w stanie co najmniej dobrym.
przeniesienie napędu, zawieszenie, cała reszta, zdaje egzamin mimo dosyć ciężkich prób. wielki + za skrętność, mimo gabarytów małej meblościanki można nim manewrować w pokoju gdzie ta meblościanka stoi ;)
widoczność zależy od ułożenia fotela, boczne lusterka w zupełności wystarczają, szyba tylna czy lustro wsteczne są zbędna, może to kwestia wyczucia auta, ale jest bardzo pozytywnie.
rozłożenie wszystkiego co kierowca potrzebuje jest pod ręką, jedną lub drugą, mi osobiście to w zupełności wystarcza. Wielki + za umiejscowienie akumulatora pod tylną kanapą, dodatkowe ocieplenie go zaowocowało tym, że auto jest pod moimi skrzydłami od 6 lat, z tą samą baterią, nie wiem jak długo poprzedni właściciel już miał ten akumulator!
tu jest nieco gorzej, silnik jest dosyć spory, dogrzewanie w zimie nie jest mocną stroną, ale często zdarzały się egzemplarze z webasto, sam mam to szczęście, bo w tym wypadku, na tle reszty podzespołów to wypada dosyć słabo
miejsca wystarczy w zupełności dla średniej rodziny, sam mam ok. 190cm wzrostu, fotel kierowcy ustawiony typowo pod wysokiego człowieka a z tyłu osoba mojego wzrostu siedzi wygodnie
auto ma swoje lata, nie wymagajmy, żeby było zupełnie cicho, tym bardziej przy tym silniku, ale przy spokojnej jeździe muchę też można usłyszeć
+ i -, samo spalanie jest na zadowalającym poziomie, ale mogłoby być lepiej, oryginalne części nie należą do najtańszych, ale jest szeroki wachlarz dobrych, dużo tańszych zamienników.
każdy chciałby samochód, który sie nie psuje i nic nie pali, realia są nieco inne, ale w tym wypadku, kiedy wiemy co mamy i odpowiednio o to zadbamy nie mamy się czym przejmować, serwis tak jak w innych, porównywalnych autach, często nawet taniej
pojawiają się, jak wszędzie, może w ciągu ostatnich 2 lat w moim wypadku był to sterownik/potencjometr poziomowania świateł, koszt nikły ;)
w stosunku do przebiegu są to bardzo nikłe koszty, łączny koszt ich wszytskich nie przewyższa łącznego kosztu ubezpieczenia przez okres użykowania

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 125KM 92kW [l/100km]

7,7