Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 CDI 143KM 105kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy i przyjemnosc prowadzenia
Karoseria : Widoczne(z bliska)slady korozji.Na blotnikach i dzwiach wychodza pechezyki.
Zawieszenie : Przez 5 lat wymienilem: sprezyny z tylu(pekla lewa) i sprezyny z przodu(najpierw pekla lewa,wymienilem w ASO obie i po 6 miesiacach pekla prawa)wymienilem i od 1.5roku narazie spokoj.Oczywisce wymienialem tez inne czesci eksploatacyjne jak drazki gumy i inne stabilizatory ale co dwa lata to chyba normalne.
Jezeli chodzi o gwiazde, ktora ja jezdze to nie mam zadnych zastrzezen.Auto od pieciu lat nie zawiodlo mnie ani razu.Do silnika sie nie dotykam tylko wymiany olejow filtrow itp.Auto wygodne, przestrzenne, niezawodne.Ci, ktorzy pisza, ze autko psuje sie co rusz: moge napisac, ze chyba trafili na jakis kiepski egzemplaz albo licznik maja cofniety o jakies 400.000km!Ja przejechalem 160tys bez zadnych powaznych problemow!
Jak na ta mase silnik sie zbiera bardzo dobrze.Na swiatlach nie odjedziesz ostatni:)Troszke glosny na wyzszych obrotach.Przejechalem tym autem juz pare ladnych tysiecy kilometrow i jezeli chodzi o silnik to nie moge napisac nic zlego.Jak go kupilem 5 lat temu tak do tej pory chodzi bez najmniejszych problemow.Tylko serwis i caly czas pracuje bez zajakniecia.
Skrzynia zmienia biegi wzorowo.Nic wiecej nie napisze bo nie ma o czym.Nie mialem najmniejszych problemow.
Wedlug mnie jest super.Po miescie czy po trasie jezdzi mi sie bardzo dobrze.Dobrze wybiera dziury i jest cicho przy dziurawej nawierzchni.
Wedlug mnie jest ok.Najbardziej podobaja mi sie lusterka.Widac w nich wszystko jak trzeba, jak dobrze ustawisz to nie ma martwego punktu.Ja jezdze swoja gwiazda juz 5 lat taze parkuje z zamknietymi oczami:)
Wszystko jest na swoim miejscu.Nie bedziesz niczego szukac i zastanawiac sie co to jest i do czego to sluzy i czy juz to wlaczylem czy nie.Jest prosto i tak jak powinno byc.
Klima dziala wzorowo.Schladza szybko i skutecznie.Jezeli chodzi o ogrzewanie to zima trzeba troszke poczekac.Okolo 10-15min.Niestety diesel nie nagrzewa sie tak szybko.
Miejsca jest bardzo duzo wszedzie.W bagazniku zmiesci sie naprawde duzo.Autem czesto jezdze z Anglii do Polski i spowrotem i naprawde potrafie zmiescic w nim duze ilosci wszystkiego.Nie jest to kombi ale jak na sedana jest super.Jezeli chodzi o pasazerow to tez napewno nie beda narzekac.
Wyciszenie jest bardzo dobre.Jak pisalem wczesniej dopiero przy wyzszych obrotach robi sie glosniej.Na trasie przy 160-180km/h trzeba podglosnic radio.
Jezeli codzi o zuzycie paliwa po miescie to ciezko mi zejsc ponizej 10 litrow/100km zaznaczam ze nie jezdze jak dziadek do kosciola.Zima okolo 11-12. Zato trasa rekompensuje wszystko bo 5.5-6litrow na 100km przy takim aucie to godny pochwaly wynik.Zaznaczam ze moja gwiazda na trasie Polska-Anglia jezdzi raczej mocno zaladowana.
Niestety jak auto serwisujemy w ASO to trzeba troszke wydac,Ale auto sie odwdzieczy niezawodnoscia.Jakosc-Cena:Mysle ze auto jest warte cen jakich placimy w serwisie.
Jedyne co zaczyna sie psuc to wyswietlacz temperatury powietrza i godziny.Niekture kwadraciki z ktorych sklada sie podswietlenie przestaja swiecic i nie widac dokladnie jaka jest temperatura i ktora godzina.Mysle ze dzieje sie tak ze wzgledu na wilgotnosc powietrza jaka niestety tutaj mamy.
Jezeli chodzi o powazne usterki to nie mialem takich

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 143KM 105kW [l/100km]

7,7