Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 75KM 55kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza, rdza i jeszcze totalna rdza, tyle rdzy co w tym samochodzie nie znajdziecie w składnicy złomu. Dodam tylko że wszystkie w210 bez wyjatku rdzewieją.
Układ elektryczny : Wyjątkowo awaryjna cała instalacja elektryczna.
Zawieszenie : Chyba kompletny debil zaprojektował przednie zawieszenie, niedość że ciągle coś tam jest do wymiany, to jeszcze dosyć niebezpieczne dla kierowcy.
Pierwszy egzemplarz MB gdzie wyraźnie postawiono na oszczędności i natychmiast odbiło się to jakości. Materiały do konstrukcji tego auta, oraz jakość wykonania plus \"genialna\" myśl techniczna konstruktorów, oceniam to auto na poziomie Daweoo Tico, tak samo szybko gnijące, tak samo nowatorskie i może trochę mniej awaryjne, a na pewno wielokrotnie droższe w zakupie i naprawie. Po prostu MB w210 to wyjątkowy złom, o czym nie tylko ja się przekonałem, bo wystarczy popatrzeć na ceny tych aut na rynku. Ogromny wstyd dla stajni mercedesa, to auto to po prostu dno.
Sam silnik prawie niezawodny, ale mułowaty i paliwożerny. Podzespoły silnika to już inna bajka, wszystko wyjątkowo awaryjne.
Automatyczne skrzynie biegów (bo tylko o takiej mogę mówić) są celowo tak skonstruowane aby wytrzymywały 200.000 -250.000 km. Te skrzynie są awaryjne i kosztowne w naprawie. Najczęstszą przyczyną awarii jest elektroniczna płyta sterująca, element tylko wymienny (nienaprawialny) koszt zakupu ok. 900 zł + wymiana + wymiana oleju i filtra. Razem koszt około 1500 zł. Nadmienię tylko że MB początkowo nie przewidywał w tych ASB wymiany oleju, co było totalnym błędem.
Poważny feler tego auta to przednie zawieszenie. Drążek stabilizatora już nawet nie rdzewieje a wręcz gnije. No a kielichy nad sprężyną to przejaw wyjątkowego \"geniuszu\" konstruktorów MB. Brawo za debilizm stulecia.
Tu należy pochwalić MB, praktycznie nie się do czego przyczepić.
Samochód jest paliwożerny i bardzo odstaje od konkurencji w tej klasie pod względem zużycia paliwa, nie dając nic w zamian. Powiem krótko, nie wierzcie w bajki że jakakolwiek E-klasa zejdzie na trasie poniżej 6l/100km a w mieście poniżej 8l/100km. Uwierzcie mi realne spalanie to na trasie 7,5-8l/100km a w mieście to 9-10l/100km. Z resztą mi możecie nie wierzyć, ale popatrzcie na normy spalania mercedesa i min. 10% dodajcie bo wiadomo że każdy producent je zaniża. Ci z Was, którzy chcą się oszukiwać, proszę bardzo, ale nie wprowadzajcie innych w błąd.
Cena tego auta jest w większości zawyżona w stosunku do jakości. Większość swoich uwag do tego auta opisałem wcześniej, a cena tego auta bazuje na wcześniejszych modelach MB, oraz na renomie firmy. Uważam, ze MB W210 zdecydowanie odstaje od konkurencji tj. BMW serii 5 czy też np. Volvo S80.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 75KM 55kW [l/100km]

11,0