Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Izydor Węcławowicz, 17 lat temu
Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 75KM 55kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
mój egzemplarz napewno nie potwierdza obiegowej opini jaką dotychczas słyszałem o Mercedesie. Do tego dochodzi raczej niski poziom serwisów na bardzo efektownych wizualnie stacjach z logo firmy.
przyśpieszenia na wysokich obrotach mierne
pracuje bardzo poprawnie
skręt dobry ale prowadzenie po rynnach tir-owskich niezbyt przyjemne a tłumienie wstrząsów za twarde
ale w deszczu praca wycieraczki zbyt hałaśliwa i niezbyt skuteczna
sięganie po włączenie wycieraczki i jej przełączanie powiedziałbym staromodne i niezbyt wygodne
sterowanie wentylacją i ogrzewaniem bez wodotrysku ale chłodzeniem to zgadywanka, musiałem zrobić dodatkową sygnalizację załączenia się sprężarki klimatu /tzn. czy pracuje/
raczej trudno zrobić mało miejsca dla jadących gdy dysponuje się taką przestrzenią
ja tam zawsze słyszę silnik i nie tylko
paliwo nie rewelacyjnie a przeglądy i naprawy to rzeczywiście klasa wyższa ale portmonetki
renoma wysoka a towar mierny.
mechanizm wycieraczek do kitu /już wymieniony/, podobnie łożyska kół przednich, sprężyny wahaczy przednich, świece żarowe /na dodatek kłopoty z ich wykręceniem/, zgłaszanie usterek których nie ma /światła/
elektronika: stawianie silnika w stan awaryjny, wielokrotne wyłączanie ABS-u, ASR bez specjalnych przyczyn jak gdyby losowo.

Mercedes Klasa E W210 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mercedes Klasa E W210 Sedan