Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

Tadek, 13 lat temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność - gdy wpisywałem pierwszą ocenę, niezawodność dla 210 była 3,5 :)), więc się bałem, jak widać userzy się przekonali
Lubię to auto i to moja druga ocena , po ok. 80-90 tys. jazdy (mniej już jeżdżę, więc ekstremalne oceny to nie są)
Nie na dzisiejsze czasy z mocą i odgłosami, ale niezawodny, a panienkę już mam ;)
Drobne haczenia, ale generalnie bez problemów. UWAGA - daję sporo 4, ale tylko dlatego, że auto ma ponad 13 lat i je oceniam porównując jakby było nowe. Jeśli porównam z innymi 13 latkami to oczywiście zawsze 5+
Czasem lekkie ściągania, nie jest już też tak wygodny jak przy 140 tys. , ale nie dotknąłem nic poza pękniętymi sprężynami po 15 km lasami :)
Bo doskonale jest w szklanym aucie :))
Brakuje paru nowoczesnych udogodnień przy kierownicy
Klima mi się akurat zepsuła, oj :(, choć trochę na życzenie, bo nie sprawdziłęm wubiegłym roku
Nie jest to VAN, więc nie może być doskonale, oczywiście nie jest to też astra czy corsa :)
Ma 13 lat, więc cichy jak nowy merc nie będzie, choć wolę go niż 4 letniego focusa
Zużycie wyższe niż nowoczesne diesle, ale nie aż tak, a przeglądy polegają na tym, żę mój mechanik mówi co wymianę oleju, że nie ma co robić, jechać
Auto ma jeździć, i w tej kategorii nie jest to drogi samochód ani w zakupie ani obsłudze
po 13 latach pękł naciąg z linki el. szyb i zaczęły wychodzić bąble - w sumie dla mnie to drobiazg, 1000 zł za przyzwoitego lakiernika, ale jak ktoś nie ma to może go zaboleć - to feler tego modelu, 124 mniej brało, ja już dwie poprawki lakieru robiłem
Jadę, jadę, żal wymienić, bo po co, szkoda kasy na coś nowszego, bo wiele lepsze nie będzie, pewnie z nudy coś kupię, tego będzie szkoda

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]

6,6