Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

RYDZYK, 4 lata temu
Silnik 2.2 D 95KM 70kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 95KM 70kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca, wygoda, niezawodność.
Układ elektryczny : Drobne usterki.
Autko godne polecenia moja wersja 2.2 D Manual {wskazany automat} chyba najmniej pozytywnie oceniana. W sumie fakt coś takiego jak przyspieszenie w tym aucie chyba nie występuje.Ale spalanie po tasie poniżej 7 litrów miasto 7-8 litrów ale nóżka ciężka. Następny problem rdza niestety TEN TYP TAK MA i koniec dyskusji. Co do elektryki tylne szyby padają jak muchy u mnie z tylu nie działa żadna siadają mechanizmy prowadzące, co dalej już wiem nadmuch panel sterowania nadmuchem żyje swoim życiem, ale wystarczy puknąć, walnąć i działa jak trzeba, co jeszcze a no właśnie kierunki działają ale już na liczniku często po włączeniu kierunku cisza. Co do zalet mmm to całe auto to zaleta 2 lata i nigdy nie stanęło jak kupiłem wymieniłem olej { 10w40 Castrol } i do teraz cały czas jeździ przejechałem około 10 tyś oleju ile było tyle jest. Klima działa wyśmienicie, autko bardzo wygodne płynie się nim po prostu. Nie kładzie się tylna kanapa, ale bagażnik bardzo pojemny.Akumulator pod tylnym siedzeniem tez fajne rozwiązanie. Jeśli chodzi o eksploatacje koszty bardzo niskie przez dwa lata wymieniłem tylne amortyzatory koszt 200 zł,tarcze klocki przód koszt 270 zł, olej koszt 190 zł, filtr paliwa koszt 40 zł, tłumik zrobiłem we własnym zakresie ale koszt układu wydechowego to około 300 zł, wymieniłem także czujnik pedału hamulca koszt 65 zł. W sumie to wszystko co zrobiłem przez prawie 2 lata. Jest jeszcze jedna kwestia tzw. pompy lukas niestety nie ma ona dobrej opini aczkolwiek ja od zakupu tego auta nie mam z nią problemu. Pompa jest sucha nie cieknie i nigdy nic się z nią nie działo. Możliwe że poprzedni właściciel coś z nią robił, ale ja takich informacji nie mam. Jedyny problem jaki mnie czeka to chyba wymiana świec żarowych gdy jest ciepło tak maks do 0"C jest ok poniżej po odpaleniu szarpie i kopci, tak przez 5 minut dopóki się nie rozgrzeje, ale to problem świec trzeba będzie wymienić, ale tamtą zime dał rade i bez tej operacji. Ogólnie autko fajne i polecam. Jeśli coś będę szukał to chyba też w210 lub w211 ale z jakimś lepszym silnikiem chodzi głównie mi o moc. Niestety nie ma aut doskonałych każde ma jakieś wady i zalety, z użytkowania mercedesa jestem ogólnie bardzo zadowolony i polecam to autko. Jeszcze jedno nie zapominajmy że to autko ma 22 lata i prawie 800 tyś przebiegu. Patrząc na całość jednak to MERCEDES.
Mała MOC.
Zero problemów. Ale automat byłby super.
Bardzo dobre właściwości jezdne.
No niestety RUDA RUDA RUDA.
Super.
Poprawna wszystko pod ręką. Plus dla projektantów.
Panel na minus reszta działa super.
Ogromna to na pewno jedna z głównych zalet tego auta. Coś takiego jak ścisk jest obcym pojęciem.
Rewelacja.
Części tanie i ogólno dostępne.
Gdyby nie problemy z korozją byłaby 5.
Szyby tylne, nawiew no autko ma 22 lata.
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D 95KM 70kW [l/100km]