Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

D..., 14 lat temu
Silnik 3.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Mercedes Klasa E W210 Sedan 3.0 D 136KM 100kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Hmmm. Niska awaryjnośc.
Ogólnie zadowolony. Polecam naprawy u sprawdzonych mechaników, odpuścić sobie domowych papraków bo w moim przypadku robili więcej złego niż dobrego - a sam. do trudnych w naprawie nie należy raczej.
Czasami troche go trzęśie. Lecz pewnie do przebiegu trzeba dodać jakieś 150tyś.km :). Poza tym jest dobrze i nawet cicho. Duży plus że pali wszystko. Paliwo słabej jakości znośi bardzo dobrze. Bio również
Dobrze, lecz nie jest ona do sportowej jazdy - można zapomnieć o szybkich redukcjach itd. Biegi wchodzą na swoje miejsce.
Bardzo zwrotny, wersja Elegance jest podobno najlepsza na nasze drogi. Jedzie się wygodnie i cicho.
Wszędzie widać bardzo dobrze. Do tyłu tragedia trzeba czuć dobrze auto przy cofaniu.
Dla mnie wszystko na swoim miejscu. Z zamkniętymi oczyma można włązac wył. radio klime itd.
Idealnie, lecz trzeba pamiętać o filtrach przeciw pyłkowych, jak są zapchane to słabo leci powietrze. Filtry akurat ja mam łącznie 4, fajnie, bo zbierają bakterie kórz itd., Ale za to koszt ich wszystkich to gdzieś między 500 - 800zł
Z przodu bdb. Z tyłu mogłoby być lepiej. Mam 180cm wzrostu, jak ustawie fotel tak jak mi wygodnie (ods. dosyć daleko) to pasażer z tylnej kanapy ma wystarczająco miejsa.
Cicho. Przy 200km/h można rozmawia normalnie, troszke szum wiatru i silnik słycha. Silnik pow. 3 tys.obr mruczy nawet miło.
Silnik to nie rakieta, ale nie jest też muł. Idzie dobrze chodź z takiej pojemności powinien mieć więcej koników. Z turbo ma 177KM lecz nie ma manuala :( . Nogę mam raczej ciężką. Na trasie przy ostrej jeździe - kawałkami ponad 200km/h wyszło 10L / 100km. Miasto czy terasa bez różnicy wychodzi zawsze 7.5 - 8L /100km. Ekonomia to już inny temat filtry bardzo tanie, lecz części to TRAGEDIA ! . BARDZO DROGO.
Sam. jest nie zawodny itd. itd. Lecz ceny części to horror. Oceniam wszystko obiektywnie i nie chwale swojego, bo mam itd. I dla tego tylko 3. Wahacze np. to wydatek 300-400zł szt. A to dla mnie za drogo. W Polsce remont zawieszenia to jakieś 50tys.km Przy mojej jeździe to tak raz na rok. Ostatnio włożyłem w zaw. jakieś 1200zł i to tak tylko, co potrzeba było robione. Ale za markę podobno trzeba płacić :)
W Polsce przyjęło się ze mercedes się nie psuje i przy nich nic się nie robi. Później nast. własciciel jak kupi to jęczy ze Mercedesy to już nie to, co kiedyś!. To Tylko głupie gadki. Samochód nie zawodny, lecz jak na prawdę nic się nie robi, nie wymienia normalnych rzeczy exploatacyjnych to później są komentarze ze to już nie Mercedes itd. Z drobiazgów to tylko: przelewy wymieniałem.
Łozysko w skrzyni biegów, i głowica - plan itd. Niestety świece żarowe trzeba wkręcać na smar grafitowy-chyba. W przeciwnym razie póżniej nie można ich wyjąć. W moim przypadku dużo psuli mechanicy, robili jedno a uszkodzili drugie... ale to nie wina sam. tylko człowieka. Trzeba szukać zadbanego egzemplarza. Przebieg np. 300tys.km to będzie minimum ale przy odp. exploatowaniu zrobi 2 x tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D 136KM 100kW [l/100km]

8,1