Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

pojazdy@yahoo.com, 17 lat temu
Silnik 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa E W210 Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
doskonałe auto, komfort,komfort i jeszcze raz komfort. Przestrzenne prestiżowe, niezawodne i wspaniałe. Nie ma na świecie drugiego takiego auta (pomijając "S-klasę). Z silnikiem 300 td 177 km rakieta. (można skusić się jeszcze na 290 td -130KM ale nigdy nie 220d - 95 KM to jest nieporozumienie!) Jeżeli chodzi o cdi to na naszym paliwie się niestety psują... lepszy td
silnik marzenie, trochę blokuje go automat ale ma niesamowite odejscie a i hak ma uciąg 2100 kg - najwięcej w klasie!
skrzynia obcina temperament auta , trochę póżno reaguje na mocne wciśnięcie gazu w trasie doskonała (5-nadbieg) przy normalnej jeżdzie nie widziałem lepszej skrzyni...
suuuuper
może niektórym może się wydać iż merc wewnątrz wygląda arhaicznie ale to złudzenie, auto jest super ergonomiczne
polecam klimatronic ;)
największe poczucie przestrzeni w porównaniu do wszystkich dostępnych aut (znam się na tyb bo handluje autami...) max wygodny i komfortowy, jakieś volkswageny są bez porównania gorsze , dzieli je przepaś.
3 l silnik, 6 cylindrów i idealna cisza wewnątrz przy 130 km/h, nie wiadomo czy silnik w ogóle chodz?!
uwaga w mieście przy ostrej jeżdzie zużycie ok uwaga 13 l /100 km (normalnie ok 10 ale ostrożnie)na trasie już lepiej bo 8-8,5 l
za 32000 zł można kupić 98r. avangarde 300d 177km, skóry i ksenony, klimtronic i gwarantuje że to auto przetrzyma wszystkie passaty i inne... Znam się na tym bo handluje autami... Silniki wytrzymują newet do 600.000 km
nigdy nic nie naprawiałem a przebieg duży!!! rozrząd na łańcuchu
gasną podświetlenia tablicy i jakieś drobne nie uciążliwe naprawy

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 Turbo-D 177KM 130kW [l/100km]

9,8